Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2017. Július 04. 07:34, kedd | Belföld
Forrás: mti

Romboló gránátot találtak Ráckeresztúron

Romboló gránátot találtak Ráckeresztúron

Második világháborús romboló gránátot találtak egy építkezésen hétfő este Ráckeresztúron. A tűzszerészek nem sokkal éjfél előtt fejezték be a helyszíni munkát, a gránátot a honvédség központi gyűjtőhelyére szállítják

- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel. Tóbiás Tünde tájékoztatása szerint a csaknem 100 kilogrammos szovjet romboló gránátot földmunkák során találták a munkások. Az azonosítás idejére a környéket lezárták. Ez négy házat, és 8-10 lakót érintett, akiknek azonban nem kellett elhagyniuk otthonaikat.

A tűzszerészek a gránátból a fenékgyújtót kiszerelték, a detonátort azonban nem sikerült kiszedniük, így azt a gyújtószerkezettel együtt megsemmisítik. A bombatestet a honvédség központi gyűjtőhelyére szállítják - tette hozzá a kommunikációs tiszt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye

A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt

Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.