Hírek
2017. Július 07. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Rendőröket sebesített meg lőfegyverrel egy férfi Spanyolországban

Rendőröket sebesített meg lőfegyverrel egy férfi a kelet-spanyolországi Gavá településen csütörtök délután. Az elkövetőt elfogták - közölték a spanyol hatóságok.
A támadó a Barcelonától 20 kilométerre lévő városka ravatalozójánál lőtte meg a két rendőrt, egyikük 50, a másik 62 éves. Súlyos a sérülése annak a rendőrnek, akit a nyakán ért a lövés, társát a térdén találta el a golyó.
A spanyol közszolgálati televízió információi szerint a férfi akkor nyitott tüzet a rendőrökre, amikor igazoltatni akarták.
A támadó egy zöld színű Alfa Romeoval menekült el a helyszínről, és ő is megsérült, az egyik rendőr lövése eltalálta.
Az autót a hatóságok a közeli Sitges településen találták meg, majd pedig rábukkantak az elkövetőre is a szomszédos Canyelles település egy lakóházában, amelyet percek alatt körülzártak, a férfit pedig elfogták.
Az El Periodico című katalán lap rendőrségi forrásokra hivatkozva azt közölte: a támadás összefüggésbe hozható egy korábbi gyilkossággal. Hétfőn találták meg egy lelőtt, 63 férfi holttestét a tengerparti üdülőfalu, Miami Playa egyik lakásában. Épp az áldozat ravatalát tartották abban a ravatalozóban, amelynél a lövöldözés történt - írta az újság internetes oldalán.
Jordi Jané, a katalán kormány belügyi tanácsosa az üggyel kapcsolatban hangsúlyozta: nem terrorakció történt. A hatóságok azt valószínűsítik, hogy a lövöldözésnek a szervezett bűnözéshez lehet köze.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 18. 07:49, kedd | Külföld
Izraeli-palesztin - Izrael nagyszabású légicsapásokat mért a Gázai övezetre, legkevesebb kétszázharminc gázai életét vesztette
Az izraeli hadsereg (IDF) nagyszabású légicsapásokat mért a Gázai övezetre, a Hamász terrorszervezet irányította egészségügyi minisztérium szerint életét vesztette legkevesebb kétszázharminc gázai hétfőről keddre virradó éjjel.
2025. Március 17. 07:34, hétfő | Külföld
Donald Trump és Vlagyimir Putyin közvetlenül egyeztethet a tűzszüneti javaslatról a következő héten
A tűzszüneti javaslatról egyeztethet a jövő héten Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök - közölte az amerikai elnök különleges megbízottja vasárnap.
2025. Március 17. 07:34, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államokban tovább növekedett a tornádók és viharok halálos áldozatainak száma, százezreknél áram-kimaradást okozva
Az Egyesült Államokban 37-re emelkedett a déli és a keleti országrészt sújtó heves viharok, és a számos helyen kialakult tornádók halálos áldozatainak száma vasárnap.
2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld
Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések
Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.