Hírek
2016. Június 27. 09:08, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Polgármestert és képviselő-testületet választottak Kutasón
Újra a független Noskó Sándor Gábor lett a Nógrád megyei Kutasó polgármestere, ahol új képviselő-testületet is választottak vasárnap, mert márciusban feloszlatta magát a testület.
Nagyné Kaszala Katalin Kitti, a mátraszőlősi közös önkormányzati hivatal aljegyzője az MTI-nek elmondta: az időközi választáson hárman indultak a polgármesteri posztért. Noskó Sándor Gáborra 42-en, a szintén független Berta Imrére 36-an szavaztak, Bencsik Gábor (Munkáspárt) nem kapott szavazatot.
A négy képviselői helyért tízen indultak, nyolcan függetlenként, ketten a Munkáspárt jelöltjeként. Mandátumot szerzett Márkus Ferenc (42 szavazat), Márkus Attiláné (41), Besenyei Béla József (36), és Huszár Jánosné (30). Valamennyi új képviselő független.
Kutasó képviselő-testületet március végén oszlatta fel magát három képviselő indítványára, akik azzal érveltek, hogy bizalmukat vesztették a polgármesterrel szemben. A döntést három igen szavazattal hozták meg két nem ellenében.
Az önfeloszlatást kezdeményező három független képviselő (Huszár Jánosné, Karasz Gyula és Szabó Erzsébet Mária) közül ketten kimaradtak az új önkormányzatból.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
