Hírek
2017. Április 21. 17:10, péntek |
Életmód
Forrás: mti
Pesszimistábban látják a jövőt a nők egy felmérés szerint
A nők jobban tartanak a munkanélküliségtől, az egészségük romlásától és attól, hogy nem lesz pénzük nyaralásra, a válaszadók majdnem fele viszont elégedett aktuális anyagi helyzetével
- derült ki a K&H rövid távú anyagi kockázatokat vizsgáló reprezentatív felméréséből, amelyben 500, 30-59 éves embert kérdeztek meg tavaly novemberben.
A válaszadók több mint harmada azt mondta, pénzhiány miatt nem tud elmenni nyaralni. Leginkább a nők és az 50 év felettiek pesszimisták: 42, illetve 41 százalékuk mondta azt, hogy nem tudják majd finanszírozni pihenésüket.
A felmérésből az is kiderült, hogy a válaszadók csaknem fele elégedett anyagi helyzetével, 30 százalék inkább pozitívan, 19 százalék pedig kifejezetten pozitívan gondolkodik róla.
A fiatalabb korosztály kevésbé látja pesszimistán a helyzetet, míg a 30-asok körében csak 16 százalék gondolkodott kifejezetten negatívan anyagi helyzetéről, addig a 40-esek körében 21 százalék, az 50-es korosztályban pedig már 33 százalék volt ez az arány.
A felmérésben megkérdezettek 30 százaléka tart attól, hogy nem lenne elég pénze betegsége kezelésére, a pesszimisták aránya a nők és a kisebb településeken élők körében magasabb.
A munkahely elvesztésének lehetőségét a válaszadók összességében alacsonynak tartják, a munkanélküliség miatt romló életszínvonaltól 25 százalék, míg a munka elvesztésétől 22 százalék tart - derült ki a K&H kutatásából.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 06. 17:00, csütörtök | Életmód
Egy rájából származó molekula daganatellenes hatását vizsgálták szegedi kutatók részvételével
Egy rájából és egy dél-amerikai békából származó molekulahibrid daganatellenes hatását vizsgálták a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) munkatársainak részvételével
2026. Augusztus 06. 11:00, csütörtök | Életmód
Egy hétvége alatt több turista érkezett Montenegróba, mint ahány lakosa van az országnak
Több mint 632 ezer utas lépte át Montenegró határait a múlt hétvégén, vagyis három nap alatt többen érkeztek az országba, mint ahányan a legutóbbi népszámlálás szerint az országban élnek - közölte a montenegrói rendőrség.
2026. Augusztus 05. 16:00, szerda | Életmód
Egy kutatás szerint a közösségi oldalak 14 éves kor előtti használata rontja az írás- és számolási készségeket
2026. Augusztus 05. 11:00, szerda | Életmód
Visszavonták az M1 Híradó bejelentett főszerkesztőjének és műsorvezetőjének megbízását
Visszavonta az M1 Híradó bejelentett főszerkesztőjének és műsorvezetőjének - Hajdú Gábornak és Borsa Miklósnak - megbízását a közmédia vezetősége
