2024. július 27, szombat - Olga

2024. Július 27. 13:21, szombat | Helyi sport
Forrás: MTI-GÖBÖLYÖS GÁBOR PÁRIZS

Párizs 2024 - Döntős a 4x100 méteres férfi gyorsváltó.

A Németh Nándor, Kós Hubert, Szabó Szebasztián, Jászó Ádám összeállítású 4x100 méteres magyar férfi gyorsváltó hetedik helyen jutott döntőbe a párizsi olimpia medencés úszóversenyeinek szombati nyitónapján.

Mint az már a belgrádi Európa-bajnokságot követően Sós Csaba számára kiderült, a 100 méter gyors országos csúcstartója, Milák Kristóf csak az egyéni számokat - 100 és 200 méter pillangó - vállalja az olimpián, ennek ellenére ebben az összetételben is bízott a döntős szereplésben a kapitány.
A kvartett végül 3:12.96 perces idővel zárt, amivel hetedikként készülhet az esti döntőre, amelyet 21.44-kor rendeznek.
"Kicsit valóban lassabb a medence, mint máshol, de szerintem jól úsztunk, az pedig, hogy ott lehetünk a döntőben, egy hatalmas élmény lesz. Szeretnék minél többet úszni ebben a medencében, mert fantasztikus a hangulat" - nyilatkozta az MTI-nek Németh.

"Mindenkinek lassabb a medence, szóval ezzel nincs gond. Általában ritkán mosolygok, de most ez a hangulat teljesen magával ragadott. Este szeretnék kicsit javítani, de a legfontosabb, hogy így négyen élvezzük ki a döntőt" - mondta Szabó Szebasztián.

2024. Július 27. 17:00, szombat | Helyi sport

Párizs 2024 - Elődöntős a párbajtőröző Muhari Eszter.

A párbajtőröző Muhari Eszter a harmadik mérkőzését is megnyerte szombaton, ezzel elődöntős a párizsi olimpia vívóversenyén.

2024. Július 27. 14:14, szombat | Helyi sport

Párizs 2024 - Gémesi Csanád a vb-címvédőt legyőzve nyolcaddöntős.

Gémesi Csanád legyőzte az első fordulóban a világbajnoki címvédő amerikai Eli Dershwitzet férfi kardban szombaton a párizsi olimpia vívóversenyén, ezzel nyolcaddöntőbe jutott.

2024. Július 27. 14:00, szombat | Helyi sport

Párizs 2024 - Major Veronika első helyen döntős légpisztolyban.

Major Veronika az első helyen zárta a női légpisztolyosok alapversenyét, ezzel bejutott a vasárnapi nyolcas döntőbe a párizsi olimpia első, szombati versenynapján, melyen Fábián Sára Ráhel a 33. helyen zárta a számot.

2024. Július 27. 11:11, szombat | Helyi sport

Párizs 2024 - Az evezős Pétervári-Molnár Bendegúz negyeddöntős.

Pétervári-Molnár Bendegúz harmadik helyen ért célba a férfi egypárevezősök szombati előfutamában a párizsi olimpián, ezzel negyeddöntőbe jutott.