2024. július 20, szombat - Illés

2024. Január 14. 10:10, vasárnap | Helyi sport
Forrás: MTI-APELDOOR

Pályakerékpáros Eb - Drijver 12. omniumban.

Drijver Bertold a 12. helyen zárt a négy számból álló omniumban a hollandiai Apeldoornban zajló pályakerékpáros Európa-bajnokság szombati zárónapján.

A 20 esztendős magyar bringás scratchben a 16., a tempóversenyben a 14., a kieséses számban pedig 11. lett, így a 12. helyről várta a záró 100 körös pontversenyt. Ebben egy nagyobb szökésből megnyert egy részhajrát, így megtartotta helyét.
Drijver a vasárnapi zárónapon pontversenyben lesz érdekelt, amelyben tavaly a kontinensviadalon és a világbajnokságon egyformán nyolcadik volt és második helyen áll a szám világranglistáján.
Sprintben a világbajnok Harrie Lavreysen megvédte kontinensbajnoki címét a hazai publikum üdvrivalgása közepette. Szalontay Sándor és Lovassy Patrik Rómeó egyaránt pénteken esett ki a sprintküzdelmekből, előbbi 10., utóbbi 23. lett. Vasárnap mindketten keirinben állnak rajthoz.
A női pontversenyben a belga világbajnok Lotte Kopecky diadalmaskodott a magyar felmenőkkel is rendelkező, címvédő norvég Anita Yvonne Stenberg előtt. Alig percekkel a célbaérés után már a kieséses számban voltak érdekeltek mindketten, az országúton is világbajnok Kopecky pedig ismét bizonyította klasszisát és félórán belül két Eb-arannyal bővítette éremkollekcióját. Az 500 méteres időfutamban az egyéni sprintben olimpiai bronzérmes brit Katy Marchant bizonyult a leggyorsabbnak.