Hírek
2012. Május 07. 00:00, hétfő |
Helyi
Forrás: infonograd
Ovisok látogattak el a megyei rendőr-főkapitányságra
A közelmúltban a salgótarjáni Mackóvár Óvoda 17 óvodása látogatott el nevelőikkel a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság nyílt napjára.
A látogatás fontos célja az volt, hogy a gyerekekben erősödjön a rendőrök iránti bizalom, valamint a nap folyamán megismerhették a rendőrök
mindennapi munkáját. A látogatás során az egyenruhások bemutatták a gyerekeknek a rendőrség által használt járműveket, így felülhettek a rendőrmotorokra és beülhettek a megkülönböztető jelzéssel ellátott gépjárművekbe, valamint a bátrabbak magukra ölthettek egy rendőrségi lövedékálló mellényt is.
Ezt követően a látogatók részt vettek az általuk a nap legjobban várt programján, a rendőrség nyomkövető kutyáinak bemutatóján. A kicsik lelkes figyelemmel kísérték végig, ahogy rendőrgazdáik a kutyákról, azok tulajdonságairól neséltek, majd a gyerekek kérdéseket is tettek fel a kutyavezetőnek.
A délelőtt hátralévő részében betekintést nyertek a Bűnügyi Technikai Osztály objektumába, valamint megnézhették a Közlekedésrendészeti Osztály munkatársait irodáikban munka közben. A gyerekek a látogatás végén elégedetten, nagy örömmel vették át a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztály ajándékait. A látogatás sikereként könyvelhető el, hogy a gyerekek többsége úgy nyilatkozott, hogy amint felnőnek, rendőrök szeretnének lenni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi
VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...
Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.
