Hírek
2020. Október 12. 12:04, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Öt évre ítélték a gyerekeit terrorizáló mezőberényi férfit
Öt év végrehajtandó börtönbüntetésre ítélte a Békési Járásbíróság azt a mezőberényi férfit, aki válogatott módon terrorizálta 3 és 7 éves fiúgyermekeit és feleségét. Az ítélet nem jogerős.
A Békés Megyei Főügyészség hétfőn közleményben az MTI-vel tudatta: a házaspárnak hat kiskorú gyermeke van, közülük ötöt a hatóságok kiemeltek a családból. Ugyanakkor engedélyezték számukra, hogy a gyerekeket meghatározott időszakra magukhoz vegyék, így 2020. január 5-e és 31-e között a 3 és a 7 éves fiúgyermekek a házaspár mezőberényi otthonában tartózkodtak.
Ez idő alatt az apa a 3 éves kisfiút egy légycsapóval többször nagy erővel megütötte; lépcsőnek dobta, majd a földhöz vágta; lábát cigarettaparázzsal megégette. A kisfiú összesen 19 rendbeli, nyolc napon túl gyógyuló - köztük másodfokú égési - sérüléseket szenvedett.
A 7 éves fiút szintén többször megütötte; arcát párnába nyomta addig, amíg fuldokolni kezdett; továbbá egy 7,5 centiméteres pengehosszúságú késsel a tenyerét többször megszúrta és megvágta.
Feleségét is bántalmazta, megrúgta, a fejét a falnak verte. Az egyik alkalommal azért, mert nem vágott fel elegendő tűzifát, egy másik alkalommal pedig azért, mert a sértett rászólt, hogy a kályhából a hamut ne a szőnyegre seperje.
A bíróság az 5 év letöltendő börtönbüntetés kiszabása mellett megszüntette a férfi szülői felügyeleti jogát.
Az ítélet nem jogerős, mert a vádlott és védője fellebbezést jelentett be - írja a főügyészség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 04. 07:45, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Donald Trump teremtheti meg az új geopolitikai egyensúlyt
Trump visszatérését a politikába a kormányfő előnyösnek nevezte Magyarország számára, mivel enyhült a korábbi brüsszeli és washingtoni nyomás.
2025. Február 04. 07:44, kedd | Belföld
A fiatalok átlagos havi nettó jövedelme 234 ezer forintra nőtt 2024 végére
2025. Február 04. 07:39, kedd | Belföld
Navracsics Tibor: a 2025-ös költségvetés szigorítja az önkormányzatok gazdálkodását
A 2025-ös költségvetés szigorítja az önkormányzatok gazdálkodást és átláthatóbbá teszi finanszírozásukat a kormány reményei szerint - mondta a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) vezetője hétfőn Gödöllőn.
2025. Február 03. 06:00, hétfő | Belföld
Napos, de hideg idő várható a hét elején
Jellemzően napos, de az átlagosnál hidegebb idővel kezdődik február első hete: a hőmérséklet csúcsértéke 1-6 Celsius-fok között alakul, a fagyzugokban és a hóval fedett tájakon pedig akár mínusz 10 fok is lehet hajnalban.