Hírek
2018. Március 27. 16:33, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok
Országszerte elindulnak a teljeskörű útfelújítások
Két országos útfelújítási program részeként idén mintegy 1200 kilométernyi út teljeskörű felújítása indulhat el a Magyar Közút Nonprofit Zrt. beruházásában.
A felújítási munkák első körében eddig mintegy 140 szakaszra vonatkozóan adott az elmúlt napokban munkaterületet a társaság a kivitelezőknek, a projektek év végéig ütemezetten, folyamatosan haladnak majd.
A Magyar Közút Nonprofit Zrt. tavaly december 13-án publikálta az idénre tervezett útfelújítási munkáit. A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program, illetve a hazai forrásból megvalósuló mintegy 500 projektelemet tartalmazó beruházási csomag első körében március második felében a társaság összesen mintegy 140 szakaszon adott munkaterületet a kivitelezőknek. A két programnak köszönhetően idén csaknem 1200 kilométernyi út felújítása kezdődhet el, ami közel kétszeresen meghaladja a 2016-2017-ben elvégzett 667 kilométernyi útfelújítást.
A munkálatok több körben, ütemezetten valósulhatnak majd meg.
A társaság a teljeskörű útfelújítások mellett a lokális javítási, vagyis kátyúzási, illetve nagyfelületű burkolatjavítási munkáit is folyamatosan végzi. A szakemberek a téli hónapokban is végeztek hidegaszfalttal kátyúzást, de a tartósabb, melegaszfaltos munkák március második felétől, április elejétől indulhatnak el. A Magyar Közút Nonprofit Zrt. idén összesen 200 ezer tonna aszfalt felhasználását tervezi ezen munkálatainak elvégzése során. A kátyúzási munkákat az utak hierarchikus rendje szerint ütemezik, vagyis első körben a gyorsforgalmi utakon, majd a főutakon, végül a mellék- és bekötőutakon avatkoznak be.
A felújítások és javítási munkák idején általában félpályás korlátozásra, így a forgalmasabb szakaszokon torlódásokra is számíthatnak a közlekedők. Ezért az autósoknak országszerte érdemes még utazás előtt tájékozódniuk tervezett útvonaluk aktuális forgalmi helyzetről a társaság Útinform szolgálatánál (+36-1-336-2400), illetve a www.utinform.hu weboldalon, ahol az érvényben lévő korlátozásokról és munkaterületekről is folyamatosan frissülő információkat kaphatnak az érdeklődők.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 17. 07:37, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: hamarosan megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része
Rövidesen megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része, ami teljesen új lehetőségeket nyújt a hazai exportőr vállalatoknak a kivitelük rugalmasságát, gyorsaságát tekintve
2025. Március 17. 07:36, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: a mozdonybeszerzések hatására pontosabban járnak a vonatok
A februári menetrendi adatok már tükrözik a mozdonybeszerzések hatásait. A december óta tartó kedvező trend továbbra is folytatódik, így már harmadik hónapja, kisebb mértékben, de javul a vonatok pontossága
2025. Március 16. 08:36, vasárnap | Belföld
Március 15. - Orbán Viktor: uniót, de Ukrajna nélkül
Európa urai úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút, kerül, amibe kerül. \"Majd kap cserébe gyors uniós tagságot, a mi pénzünkön\".
2025. Március 16. 08:26, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón: