Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2026. Március 08. 08:31, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon

Orbán Viktor: nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon

Nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon. Ennek sürgősen véget kell vetni!

- írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebookon szombat este, miután telefonon beszélt azzal az önkéntessel, akire kopogtatás közben rálőttek Szentendrén egy ablakból.

A bejegyzéshez feltöltött videóban Orbán Viktor felhívta Vitályos Eszter kormányszóvivőt, az érintett körzet képviselőjét, aki elmondta, hogy a férfit elméletileg éppen kihallgatják, mert a rendőrségen van másfél órája.

Az esetről azt közölte a kormányfővel, hogy egy férfi beszélt a kaputelefonba, és mondta, hogy egy pillanat, majd kihajolva az ablakon rálőtt az önkéntesre, akinek nem esett baja.

Orbán Viktor utána telefonon beszélt az önkéntessel is, akinek megköszönte az aktivista munkát.

"Láttad, aki rád lőtt vagy be tudtad azonosítani?" - kérdezte a miniszterelnök az önkéntestől.

A férfi azt mondta, nem sok pillanatot látott belőle. "Elkezdett kiabálni, akkor már fölvettem a nyúlcipőt és utána történt a durranás" - mondta Orbán Viktornak, aki azt tanácsolta az aktivistának: arra figyeljen, hogy ne maradjon benne félelem.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld

Rogán Antal: minden törvényesen történt

\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.

2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.

2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel

Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.