Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2022. Május 10. 12:01, kedd | Belföld
Forrás: mti

Orbán-Szijjártó-von der Leyen találkozó: némi előrelépés történt

Orbán-Szijjártó-von der Leyen találkozó: némi előrelépés történt

Némi előrehaladást, egy kicsi előrelépést sikerült elérni az Oroszország elleni újabb szankciós csomaggal kapcsolatban az Európai Bizottság elnökével Budapesten folytatott hétfői tanácskozáson

- mondta este az MTI-nek a külgazdasági és külügyminiszter, hozzátéve: nagyon sok mindent kell még megbeszélni ahhoz, hogy Magyarország változtasson álláspontján.

"Nem engedhetjük meg, hogy a magyar emberekkel fizettessék meg ennek a háborúnak az árát" - szögezte le Szijjártó Péter.

A miniszter azt követően nyilatkozott, hogy Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnökét fogadta Budapesten Orbán Viktor miniszterelnök.



Elmondta: a tanácskozáson a fő téma a következő brüsszeli szankciós csomag volt, s annak hatása Magyarországra, a magyar gazdaságra.

Szijjártó Péter kiemelte: Magyarország energiaellátása jelenleg "biztos lábakon áll". A mostani szankciós csomag hatályba lépése viszont lerombolná Magyarország energiabiztonságát, hiszen ebben az esetben lehetetlen volna beszerezni a magyar gazdaság működtetéséhez szükséges kőolajat.

A kormány képviselői részletesen tájékoztatták az Európai Bizottság elnökét a Magyarországot ért hatásokról, s azokról a problémákról, amelyet a szankciós csomag Magyarországnak okozna, egyúttal kérték a szankciós csomag megfontolását.

Szijjártó Péter kiemelte: mindaddig, amíg az Európai Bizottság nem kínál megoldást ezekre a problémákra, addig Magyarország nem tudja támagatni a szankciós csomagot, mivel az jelen formájában - megoldási javaslatok nélkül - felér egy a "magyar gazdaságra ledobott atombombával".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld

Rogán Antal: minden törvényesen történt

\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.

2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.

2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel

Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.