Hírek
2014. Május 20. 06:00, kedd | Belföld
Önkormányzati lakás örökölhető-e? Jogos kérdés
Örökölhető-e az önkormányzati lakás bérleti joga – ezzel a kérdéssel kereste meg egy érdeklődő az onlinejogsebesz.hu szakértőjét. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Az édesapám önkormányzati lakásban lakik és a húgom is ott él állandóra van bejelentve hozzá. Ha esetleg édesapám elhalálozik a húgom örökölheti-e az önkormányzati lakást vagy ki kell-e fizetnie valami használatba vételi jogot?
A húgom attól tart, hogy kirakja az önkormányzat a lakásból vagy, hogy fizetnie kell valamit a lakásért. Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel.
2014. 04. 26.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Az, hogy az önkormányzati lakás bérlőjének elhalálozása esetén a bérleti jog örökölhető-e, függhet a megkötött bérleti szerződéstől. A körülmények pontosabb ismerete lenne szükséges a kérdés pontos megválaszolásához.
Javasolom, hogy forduljon az illetékes önkormányzat lakásügyi csoportjához, ahol az adott ingatlanra vonatkozóan konkrét választ tudnak adni.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Pajor Dávid
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 13:00, péntek | Belföld
Rogán Antal: minden törvényesen történt
\"Én egészen nyugodt vagyok, minden törvényesen történt\" - nyilatkozta a Telexnek és a 444-nek Rogán Antal a korábbi Miniszterelnöki Kabinetiroda egykori minisztere a minisztériumi átadás-átvétel után csütörtökön.
2026. Május 15. 11:00, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: mindent megtettünk, hogy rendezett állapotban adjuk át az országot az új kormánynak
2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.
2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld
Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
