Hírek
2016. Június 21. 13:30, kedd | Helyi
Önkéntesek segítségével festik ki az iskolát!
Széleskörű összefogásnak köszönhetően pályázott és nyert a salgótarjáni \"Sakkozzuk ki! akciócsoport”.
A Let’s Colour Településszépítő Egyesület által kiírt versenyen ötletével a legtöbb szavazatot zsebelte be az önkéntes szerveződés. A nyeremény több száz négyzetméterre elegendő színes beltéri falfesték, egy profi látványterv és egy kreatív szakmai csapat segítsége. A végeredmény a remények szerint egy megszépült színes és vidám iskola.
A Let’s Colour Településszépítő Egyesület 2011. óta minden évben kiírja pályázatát melyre bármely olyan közösség benevezhet, mely a környezetében lévő elszürkült, leromlott, vagy csak egyszerűen színtelen közösségi teret szeretné színekkel újravarázsolni. 2016-ban Salgótarján is benevezett a versenyre a „Sakkozzuk ki! akciócsoportnak” köszönhetően. Az önkéntesek a Gagarin Tagiskola aulájának kiszínezésére pályáztak. Nagyon sok helybéli állt a kezdeményezés mellé. A hetekig tartó országos szavazás keretében, több, mint négyezer voks érkezett ötletükre, így a 10.000 lakos feletti települések versenyét sikerült megnyerniük.
A festést előkészítő munkálatok már megkezdődtek. Az iskola közössége egy helyi vállalkozó, Bodnár Béla támogatásával – aki nem csak önkéntes munkaerőt, de eszközöket is biztosított az intézmény számára - már megkezdte a falfelületek csiszolását. Az iskola kiszínezésére június 30-án, csütörtökön kerül sor, 8 és 16 óra között. A programra megközelítőleg 60 önkéntes jelentkezését várják. A festésre bárki benevezhet, aki elmúlt 16 és önkéntes munka keretében szeretne segíteni. A közösségi megmozdulásra ellátogat a Let’s Colour csapata is. Ők a festék mellett egy profi látványtervvel és szakmai segítségnyújtással támogatják az egész napos munkát.
A programtól nem csak az iskola megszépülését és ezzel az ott tanuló diákok mindennapjainak vidámabbá tételét várják. A szervezők szeretnék megmutatni, hogy az önkéntes munkának ereje van és, hogy közös összefogással bármi lehetséges.
A „Sakkozzuk ki! akciócsoport” folyamatosan várja azon salgótarjániak jelentkezését, akik csatlakoznának a közösségi megmozduláshoz. Kifejezetten invitálják azokat, akik valamilyen formában kötődnek a Gagarin Tagiskolához, akár egykori diákként, akár ott tanuló kisiskolás hozzátartozójaként!
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 02. 12:55, vasárnap | Helyi
Bejrút 50: aki utoljára szállt le a katasztrófát szenvedett Malév Tu-154-essel (Ep. 349)
Mazalin Tibor, a Malév vezető fedélzeti mérnöke teljesítette az utolsó, Rómából érkező járatot azzal a Tu-154-essel, amely 1975. szeptember 29-én este Libanonba indult tovább, de a bejrúti repülőteret már nem érte el.
2025. November 02. 12:30, vasárnap | Helyi
NEM TUDTA, HOGY ILYEN ERŐS AZ AUTÓ... A LEGDRÁGÁBB AUTÓS BAKIK, AMIK TÉNYLEG SOKBA KERÜLTEK!
Összegyűjtöttem nektek, miért fontos, hogy a vezetéshez ész is társuljon, vagyis hoztam nektek néhány elrettentő példát arról,
2025. November 02. 12:20, vasárnap | Helyi
Miért Gyártják A Chipek 90%-Át Tajvanon
A könyvekben a második világháborút gyakran „a motorok háborújaként” emlegetik.
2025. November 02. 09:50, vasárnap | Helyi
VOLT EGYSZER EGY ÖBLÖSÜVEGGYÁR
Salgótarján nem csak a bányászatról, az Acélgyárról volt híres egykor, hanem az üvegiparáról is. Képek egy „elfeledett” szakmáról, melyről híres volt Salgótarján.
