Hírek
2013. Október 03. 12:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: infonograd
Ódor Vivien a legjobbak között
Korábbi eredményei elismeréseképpen Ódor Vivien, a balassagyarmati Vitalitás SE dobója nemrég meghívást kapott korosztálya válogatottjába.
A budapesti Ikarus-pályán öt nemzet atlétái találkoztak, a nógrádi kalapácsvető lány második hellyel segítette a magyar csapatot.Csehország együttese 445,5 ponttal végzett az összesített pontverseny élén, a szombaton megrendezett horvát-cseh-magyar-szlovén-szlovák U16-os válogatott találkozón. Ezüstérmes pozícióban Magyarország fejezte be a versenyt (361,5 pont), bronzérmesként Horvátország serdülői állhattak fel a dobogóra (293 pont). A magyar válogatott a fiú és a lány pontversenyben is a második helyen végzett.
Az ideális atléta időben lebonyolított eseményen csapatunk hét első helyezést szerzett, köztük a két kalapácsvetésben kettős győzelemnek örülhettek a szurkolók: a Szentivánszky Péter, Varga Balázs és a Németh Eszter, Ódor Vivien duó maximális pontszámmal (a győztesek 11, a másodikak pedig 9 pontot szereztek) járult hozzá az összeredményhez. A magyarok összesen 24 érmet gyűjtöttek a nap folyamán.
- Sajnos az edzőm, Fábián Gábor egy baleset miatt nem tudott ott lenni a versenyen, de ezt leszámítva szerintem jól teljesítettem, közel dobtam az ötven méterhez. Szerintem én voltam a legalacsonyabb a mezőnyben, voltak erős ellenfeleim. A következő versenyen megpróbálok jobban teljesíteni, mert úgy érzem, hogy van még bennem pár centi – mesélte tudósítónknak az aranyjelvényes szinttel minősített Vivien. Klubjára, a Vitalitás SE-re idén várhatóan még két verseny vár, az országos ügyességi csapatbajnokság, valamint a veszprémi évadzáró dobóverseny.
Eredmények. Kalapácsvetés, lányok (10 induló): 1. Németh Eszter 52,52 méter. 2. Ódor Vivien 48,84.
Forrás: nogradsport.wordpress.com
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 15:00, péntek | Helyi
Donald Trump: fokozni kell az amerikai-kínai együttműködést
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
