Hírek
2015. Április 23. 07:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: osmaradvanyok.hu
Nyílt Nap Ipolytarnócon
Az Ipolytarnóci Ősmaradványok Természetvédelmi Terület 2015. április 26-án rendkívüli nyílt napot tart.
Az Ipolytarnóci Ősmaradványok Természetvédelmi Terület 2015. április 26-án rendkívüli nyílt napot tart, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság legújabb"ősvilági" fejlesztéseivel ismerteti meg az érdeklődőket.
A Miniszterelnökség Kommunikációs Főosztálya 2015. március 28 - április 26 között egy, az egész országot mozgósító rendezvénysorozatot tart a sikeres uniós fejlesztések bemutatására. Eme jeles eseményre azokon a példamutatóan kiemelt helyszíneken kerül sor, ahol a projektek megvalósítói, együttműködve lehetővé tették, hogy a nagyközönség különleges bemutató keretében, térítés mentesen ismerkedhessen meg a helyszín értékeire épült uniós fejlesztések eredményeivel.
Az észak-magyarországi helyszínek rendezvénysorozata 2015. április 26-ára esett. Az egyik kiemelt helyszín az Ipolytarnóci Ősmaradványok természetvédelmi terület, ahol a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság ingyenes séta keretében ismerteti majd az "Ősvilági Pompeji" XXI. századi fejlesztéseit az érdeklődőknek.
A nyílt nap programja:
10:00 - A látogatók fogadása az Ősfenyő Belépő fogadóépületben, a fejlesztések rövid ismertetése az információs kupola alatt.
10:30 - 13:00 - Barangolás a Miocén erdőben, lombkorona meghódítása, bükkábrányi fák mesélnek beavató kalandtúra a fejlesztések segítségével.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 02. 12:55, vasárnap | Helyi
Bejrút 50: aki utoljára szállt le a katasztrófát szenvedett Malév Tu-154-essel (Ep. 349)
Mazalin Tibor, a Malév vezető fedélzeti mérnöke teljesítette az utolsó, Rómából érkező járatot azzal a Tu-154-essel, amely 1975. szeptember 29-én este Libanonba indult tovább, de a bejrúti repülőteret már nem érte el.
2025. November 02. 12:30, vasárnap | Helyi
NEM TUDTA, HOGY ILYEN ERŐS AZ AUTÓ... A LEGDRÁGÁBB AUTÓS BAKIK, AMIK TÉNYLEG SOKBA KERÜLTEK!
Összegyűjtöttem nektek, miért fontos, hogy a vezetéshez ész is társuljon, vagyis hoztam nektek néhány elrettentő példát arról,
2025. November 02. 12:20, vasárnap | Helyi
Miért Gyártják A Chipek 90%-Át Tajvanon
A könyvekben a második világháborút gyakran „a motorok háborújaként” emlegetik.
2025. November 02. 09:50, vasárnap | Helyi
VOLT EGYSZER EGY ÖBLÖSÜVEGGYÁR
Salgótarján nem csak a bányászatról, az Acélgyárról volt híres egykor, hanem az üvegiparáról is. Képek egy „elfeledett” szakmáról, melyről híres volt Salgótarján.
