Városlista
2025. március 19, szerda - József

Hírek

2019. Augusztus 27. 07:12, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nőtt a fürdők árbevétele az első fél évben

Nőtt a fürdők árbevétele az első fél évben

A magyarországi fürdőüzemeltető társaságok nettó árbevétele átlagosan 15,9 százalékkal nőtt az idei első fél évben a tavalyi azonos időszakhoz képest, a vendégek száma 5,3 százalékkal emelkedett

- közölte a Magyar Fürdőszövetség az MTI-vel hétfőn. A szervezethez beérkezett adatok alapján az átlagos árbevétel-növekedés a keleti országrészben 18 százalékos, a nyugatiban 10 százalékos volt.

A fürdőszolgáltatás nettó árbevétele átlagosan 16 százalékkal nőtt, a gyógyszolgáltatásból származó nettó árbevétel 0,5 százalékkal csökkent. A tájékoztatás szerint a fürdők továbbra is törekszenek a bevételeknél a fürdőszolgáltatásokat kiegészítő egyéb forrásokra is támaszkodni.

A Magyar Fürdőszövetség kalkulációi alapján az ország keleti és nyugati felében is emelkedtek az árak, a keletiben átlagosan 5,7, a nyugatiban pedig 11 százalékkal. A nyugati országrész átlagárai továbbra is magasabbak, és jelentősebb az átlagárak növekedése is. Országosan 7,2 százalékos volt az árak emelkedése az első fél évben.

A gyógyszolgáltatásokat átlagosan 2,3 százalékkal magasabb áron vehették igénybe a vendégek a keleti országrészben, míg nyugaton 6,2 százalékos átlagár-emelkedést realizáltak a fürdők, ami országosan 3,6 százalékos növekedést jelent.

A keleti országrészben 8 százalékkal nőtt, a nyugatiban 3 százalékkal csökkent a látogatók száma, ami összesítve 5,3 százalékos növekedés.

A fürdőszolgáltatáshoz kapcsolódó foglalkoztatottak száma a kölcsönzött munkaerővel együtt átlagosan 2 százalékkal nőtt az első fél évben a tavalyi azonos időszakhoz képest.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 18. 07:48, kedd | Belföld

Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra

Elindult a regisztráció a TeSzedd! programra, az ország legnagyobb szemétszedési programjára, aki szeretne részt venni, az a szelektalok.hu oldalon jelentkezhet március 27-ig

2025. Március 18. 07:44, kedd | Belföld

Keddtől mindenütt feloldja a tűzgyújtási tilalmat a Nébih

Keddtől Magyarországon sehol nem marad érvényben a tűzgyújtási tilalom - olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján hétfőn közzétett tájékoztatóban.

2025. Március 18. 07:43, kedd | Belföld

A profitplafontól az alapvető élelmiszerek árának átlagos 10 százalékos csökkentését várja a kormány 30 élelmiszer-kategóriában

A hétfőn életbe lépett profitplafontól a kormány azt várja, hogy az intézkedésbe bevont 30 alapvető élelmiszer-kategóriában az árak átlagosan tíz százalékkal csökkennek

2025. Március 18. 07:41, kedd | Belföld

Orbán Viktor együtt vacsorázott a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának elnökével

Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este munkavacsora keretében fogadta Ola Källeniust, a Mercedes-Benz Group AG igazgatótanácsának elnökét.