Hírek
2023. December 15. 10:04, péntek |
Helyi
Forrás: Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Nógrád VMKI salgótarjáni épületei energetikai fejlesztésének előkészítése

Európai uniós forrásból elkészültek a Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság salgótarjáni épülete épületenergetikai fejlesztésének tervei.
A KEHOP-5.2.15-21-2023-00055 azonosító számú, Nógrád VMKI salgótarjáni épületei energetikai fejlesztésének előkészítése elnevezésű projekt 19 853 545 forintból valósult meg.
A projekt célja, hogy annak keretében a megújuló energiaforrás hasznosításának tervezésével teljeskörűen előkészítsék a kiválasztott épületekre vonatkozó épületenergetikai fejlesztéseket, amelyek révén az ingatlan gazdaságosan üzemeltethető lesz.
Cél az üvegházhatású gázok kibocsátásának, valamint a fosszilis energiaforrások használatának csökkentése, a megújuló energiaforrások felhasználási mértékének növelése, a környezeti terhelés csökkentése, a környezeti szempontok érvényesítése, valamint a környezeti tudat formálása.
A beruházás során megvalósuló energetikai korszerűsítéssel a jövőben jelentős energia-megtakarítás érhető el, vagyis csökkenhetnek az üzemeltetési költségek. A fejlesztés eredményeként az intézmények biztonságosabb, egészségesebb, korszerűbb, környezetbarát intézményként működhetnek tovább.
Ezzel a projekt nemcsak az európai uniós követelményeknek való megfelelést teljesíti, hanem fontos hazai stratégiai célok, jogszabályi követelmények megvalósításához is hozzájárul.
A projekt az Európai Unió 19 853 545 forintos vissza nem térítendő támogatásából, a Magyar Állam társfinanszírozásában valósult meg.
A beruházásról bővebben a -https://nograd.katasztrofavedelem.hu- oldalon olvashatnak.
További információ kérhető: Kapás Márton tűzoltó főhadnagytól, a (+36-30) 974-3459-es telefonszámon.
Budapest, 2023. december 6.
Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 11. 07:32, kedd | Helyi
HÁBORÚ - Mekkora környezetszennyezést is kell elviselnünk? Milyen hatással van környezetünkre a háború?
Miközben MI SZELEKTÍVEN GYŰJTÜNK ÉS PALACKOKAT VÁLTUNK VISSZA és az Európai Unió környezetpolitikája is azon dolgozik, hogyan válhat Európa zöldebbé és fenntarthatóbbá,
2025. Március 10. 13:00, hétfő | Helyi
Elfogadhatatlan, ami Ukrajnában a kárpátaljai magyarsággal történik - Magyarellenes megnyilvánulások Ukrajnában
Kijózanító adatok mindazoknak, akik ezekben a napokban szélesebb körű ismetek híján aggódnak Ukrajna miatt. Most és itt visszatekintünk a közelmúltunkra.
2025. Március 08. 08:18, szombat | Helyi
Óriási tévhitben vannak a szerencsejátékosok
Aki járt már kaszinóban, találkoznia kellett jelentőségteljesen töprengő, elmélyülten számsorokat írogató játékosokkal, akik a „titkos tuti szisztéma” birtokában
2025. Március 08. 07:55, szombat | Helyi
Őrült ötlet, de tényleg megtörtént: be akarták tiltani a tésztát Olaszországban
Tele volt (és van) a világ hajmeresztő, világjobbító élelmezési ötletekkel. Sztálin idején a sarkkörön akart búzát termeszteni, a tajgán pedig dinnyét egy kegyenc áltudós, Trofim Gyenyiszovics Liszenkó.