Hírek
2016. Július 17. 05:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Nizzai terrortámadás - propagandának használhatja az Iszlám Állam a történteket
A biztonságpolitikai szakértő szerint a nizzai terrortámadást propagandának használhatja az Iszlám Állam.
Földi László az M1 aktuális csatornán szombaton azt mondta, két következtetést lehet levonni a történtekből. Egyrészt az, hogy az elkövető nem volt a dzsihadista szervezet katonája, azt jelenti, bárkiből lehet terrorista, ez csak elhatározás kérdése. Emellett az Iszlám Állam azzal, hogy a saját soraiba emelte a merénylőt, propagandának használhatja fel a történteket.
A csütörtöki 84 halálos áldozattal és 202 sebesülttel járó nizzai terrortámadás elkövetését az Iszlám Állam vállalta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 11:00, vasárnap | Külföld
Robert Fico: ha Zelenszkij nem indítja újra az olajszállítást, az áramkivitel leállítását fogom kérni
2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld
Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.
