Városlista
2025. március 14, péntek - Matild

Hírek

2016. Október 04. 07:45, kedd | Külföld
Forrás: mti

Németországban megöltek egy afgán menedékkérőt, a gyanúsított egy gambiai menedékkérő

Megöltek egy afgán menedékkérőt a németországi Brandenburg tartományban fekvő Ludwigsfeldében, a gyanúsított egy gambiai menedékkérő - közölte hétfőn a helyi rendőrség.

A közlemény szerint a felsőtestén szúrt sebesüléseket szenvedett áldozatra egy járókelő bukkant rá vasárnap este egy ludwigsfeldei utcán. A helyszínre riasztott mentők nem tudták megmenteni a 19 éves afgán menedékkérő életét.

A nyomozás első megállapításai szerint az áldozat tettlegességbe fajuló vitába keveredett egy 17 éves gambiai menedékkérővel. Őt gyanúsítják a halálos kimenetelő támadással, egy különleges bevetési egység közreműködésével még vasárnap késő este őrizetbe vették egy helyi menekültszálláson. A szálláson az országba felnőtt kísérő nélkül érkezett fiatalkorú menedékkérőket gondoznak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld

Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért

Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -

2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában

Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.

2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld

Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.

2025. Március 07. 07:11, péntek | Külföld

Európa önállósodásáról beszéltek az EU csúcson

Európának a védelmi befektetések fokozásával önállóbbá és felelősségteljesebbé kell válnia saját védelme terén