Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2016. Március 31. 07:39, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

4 éves gyereket erőszakolt meg egy menedékkérő Németországban

4 éves gyereket erőszakolt meg egy menedékkérő Németországban

Kisgyermek elleni nemi erőszak gyanújával eljárást indítottak egy menedékkérő ellen szerdán Németországban.

Az eset a Schleswig-Holstein tartományi Boostedtben működő központi befogadóállomáson történt kedd este, az áldozat egy 4 éves gyermek, a feltételezett elkövető pedig egy 21 éves afgán menedékkérő - közölte a Bad Segeberg-i rendőrkapitányság.

Hozzátették, hogy eljárást indítottak egy 29 éves afgán férfi ellen is, aki a gyanú szerint megfenyegetett egy szemtanút, egy 8 éves kisfiút. Mindkét férfit őrizetbe vették, a nyomozást a tartományi bűnügyi rendőrség vezeti.

A Kiel térségében fekvő Boostedtben egy egykori laktanyában alakították ki a tartományi központi menedékkérő-befogadó állomást. A nagyjából 2 ezer fő befogadóképességű intézményben jelenleg körülbelül 780-an laknak - számolt be a Norddeutscher Rundfunk (NDR) regionális közszolgálati műsorszolgáltató társaság. A külföldiek ügyeivel foglalkozó tartományi hivatal (LfA) szóvivője az eset lehetséges következményeiről az NDR-nek azt mondta, hogy egyelőre be kell várni, beigazolódik-e a gyanú. Hozzátette, hogy hasonló esetről nincs tudomása a hivatalnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld

Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.

2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld

Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere

Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld

XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt