Hírek
2012. Május 01. 14:07, kedd |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Németország elköszönt az analóg műholdas televíziózástól
Németországban hétfőn véget ért az analóg műholdas műsorsugárzás korszaka, a közszolgálati és a magán csatornák ezentúl csak digitális formátumban sugározzák adásaikat.
A német televíziók és rádiók műsorát közvetítő Astra műhold üzemeltetője közölte: az átállás az analógról a digitális formátumra zökkenőmentesen, a terveknek megfelelően zajlott le. Az analóg adás hajnali 3 órakor ért véget. Az egyetlen kivétel az Eurosport, a sportcsatorna adását kedd hajnalban állítják át.
A közszolgálati műsorszóró társaságok a legnagyobb magán műsorszolgáltatókkal közösen hónapok óta intenzív felvilágosító kampányt folytatnak. A klardigital (tisztán digitális) néven futó akció szervezői szerint azonban nagyjából félmillió német háztartás még nem készült fel az átállásra. A digitális technológiával az analóghoz képest több csatornát és jobb minőségű adást lehet sugározni. Az adások vételéhez külön beltéri egység szükséges, vagy pedig a televízióba beépített vevőkészülék. Az 1997 után gyártott televíziókban rendszerint alaptartozék a digitális vevőkészülék.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent
A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.
