Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2011. Augusztus 12. 14:17, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Nem tudnak mozgássérült kártyához jutni a rokkantak

Nem tudnak mozgássérült kártyához jutni a rokkantak

A visszaélések miatt ugyanis olyan szigorú lett a rendelet, hogy azok sem jutnak hozzá az igazolványhoz, akik régen megkaphatták.

- ezzel kereste meg szerkesztőségünket egy néző, aki hónapok óta szeretné megkapni a parkolást segítő papírt - írja Szombathely Megyei Jogú Város honlapja.

 

Üres a mozgáskorlátozottak számára fenntartott parkoló a Bejczy utcában, s elképzelhető, hogy a közeljövőben ez így is marad. A kormány ugyanis a visszaélésen miatt új rendeletet alkotott, így próbál tenni valamit a visszaélések ellen. Július másodikától szigorították a mozgáskorlátozottak parkolási igazolványának kiadási feltételeit.

Egyetértek azzal, hogy akinek nem jár az ne kapjon, de akinek jár az kapjon.

Ez a férfi, aki arcát ugyan nem vállalta elmondta: ő is áldozata a rendeletmódosításnak. Hiába járta végig a rokkantosítás 3 hónapos tortúráját az okmányirodában kellett szembesülnie azzal, hogy 54 százalékos rokkantságára nem kaphatja meg a parkolókártyát.

Az a probléma, hogy abban az időszakban volt ez a vizsgálat, amikor a törvény még nem rendelkezett. Tehát pontosan ez arról szól, hogy a háziorvos már nem állíthat ki, az új hivatal felállásával törvényi szabályozás még nem volt, majd ezután született meg a törvényi szabályozás, viszont ez a nyomtatvány ez nem felel meg az előírásoknak. Csak 2 év múlva fogok kapni és ez alapján nem állíthatnak ki rokkantsági kártyát.

A szükséges igazolást eddig a háziorvosok adták ki. Mostantól viszont ezt csak a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal orvosi bizottságai teheti meg. Az okmányiroda vezetője azt mondja, meg van kötve a kezük, nem adhatják ki a parkolókártyát háziorvosi igazolásra. Mint mondja július 2-tól más is változott. Szűkült a jogosultak köre.

Dr. Németh Adrienn, vezető - Szombathelyi Okmányiroda
Jelenleg kétféle szakvéleményt tudunk elfogadni parkolási igazolvány kiállításához. Az egyik a tartósan beteg és súlyosan fogyatékos gyermekek esetén a szakorvosi vélemény, amely igazából emelt családi pótlékra jogosítja a gyerekeket ebben az esetben tudunk parkolási igazolványt kiállítani a másik pedig a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal által kiállított fogyatékossági támogatásra jogosító szakvélemény.

A vakok és gyengén látók jogosultsága is megmaradt. A már kiállított igazolványok az érvényességi idejük lejártáig használhatók. Azoknak is szerencséjük van akik július 2-a előtt kiállított háziorvosi véleménnyel érkeznek az okmányirodába. Ők december 31-ig megkaphatják a mozgássérült igazolványukat.

OrientPess Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát

Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is

2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot

Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak