Hírek
2016. Július 14. 15:30, csütörtök |
Helyi
Forrás: 3100.hu
Nem okozott komoly fennakadásokat térségünkben a vihar
Az este Nógrád megyét is elérő zivatar következtében tegnap egy alkalommal riasztották a tűzoltókat.
Salgótarjánban egy nagy méretű fa dőlt ki és elzárta a Rózsafa út forgalmát. A salgótarjáni hivatásos tűzoltók motoros láncfűrésszel összedarabolták, majd az úttestről kézi erővel eltávolították a fát.
Ma reggel nyolc óra magasságában két riasztás történt, Salgótarján-Rónabánya belterületén egy nagy méretű faág telefonvezetékre hasadt, amit a salgótarjáni tűzoltók távolítottak el. A vezeték a káreset következtében nem szakadt le, épségben maradt.
Reggel nyolc óra után pár perccel Bátonyterenyéről is érkezett egy bejelentés, ott az Ózdi úton egy parkoló autóra hasadt egy fa. A kár felszámolását a salgótarjáni tűzoltók hajtották végre.
Országosan csütörtök reggelig több mint 400 esethez riasztották a tűzoltókat – mondta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-nek, hozzátéve: jelenleg is csaknem ötven helyen dolgoznak a viharkárok felszámolásán.
Hajdu Márton elmondta: szerdán Veszprém és Tolna, csütörtökön a reggeli órákban Baranya megyéből érkezett a legtöbb bejelentés. Veszprém és Zala megyében a műveletirányítás létszámát is meg kellett növelni.
Általában a viharos erejű szél és a nagy mennyiségű csapadék okozott problémát. A leszakadt faágak, kidőlt fák sokhelyütt akadályozták a közúti és a vasúti forgalmat, több helyen volt áramkimaradás. Az esővíz pincéket öntött el, és villámcsapások is okoztak gondokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 24. 19:36, hétfő | Helyi
Az erőszak soha nem lehet eszköz a politikában!
🔴 Elítélem én is, ami Egerben történt. Ilyen cselekedetnek nincs helye sem az utcán, sem a közéletben. Az erőszak soha nem lehet eszköz a politikában!
2025. Március 24. 12:49, hétfő | Helyi
Magyarországon a legolcsóbb a háztartási energia
Európa aranyérmesei vagyunk: egy évtizede verhetetlenek a magyar rezsidíjak! Az uniós tagállamok közül Magyarországon a legolcsóbb a háztartási energia a rezsicsökkentésnek köszönhetően.
2025. Március 23. 16:51, vasárnap | Helyi
Így osztotta ki az amerikai alelnök az európai politikusokat!
Vance: Európa legnagyobb ellensége saját maga! Donald Trump alelnöke, JD Vance keményen bírálta Európát: szerinte nem Oroszország vagy Kína jelenti a legnagyobb fenyegetést, hanem a kontinens saját belső problémái.
2025. Március 19. 21:32, szerda | Helyi
Brüsszel vergődik, Ukrajna pedig sokba kerül!
A brüsszeli csúcs előtt exkluzív interjút készítettünk Orbán Viktorral, Ukrajnáról, a háborúról illetve Ukrajna uniós csatlakozásáról.