Hírek
2011. December 20. 07:42, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Nem ad több jelzáloghitelt az AXA
A francia tulajdonú bank- és biztosítási csoport magyarországi fióktelepének honlapján egy szűkszavú közlemény található.
Ezen a következő olvasható. 'Sajnálattal tájékoztatjuk, hogy az AXA Bank Europe SA Magyarországi Fióktelepe 2011. december 15. napjától felfüggesztette a jelzáloghitelek értékesítését, így 2011. december 15 -től a Bank ezirányú hitelkérelmet nem fogad be.'
A bankcsoport magyarországi leánypénzintézete masszívan veszteséges. Már a pénzintézeti különadó érzékenyen érintette, majd jött a nyugdíjpénztári rendszer átalakítása (szintén több milliárdos árbevétel kiesés), végül pedig a rögzített árfolyamú végtörlesztés. A bank egyelőre nem kommentálta döntésének hátterét, de valószínűnek tűnik, hogy fokozatosan kivonul a magyar piacról.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 04. 18:00, csütörtök | Belföld
NAK: nem szabad az utolsó pillanatra hagyni az egységes kérelmek benyújtását
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) arra kéri a gazdálkodókat, hogy ne hagyják az utolsó pillanatra az egységes kérelmek benyújtását - közölte a NAK szerdán az MTI-vel.
2026. Június 04. 14:00, csütörtök | Belföld
OECD: 1,6 százalékos lehet az idei magyar bővülés
Az OECD legfrissebb előrejelzésben 1,6 százalékos magyar gazdasági növekedéssel számol az idei évre a tavalyi 0,5 százalék után. A jelentés összeállítói a tavalyi 3,4 százalékot követően 2,8 százalék globális bővülést várnak.
2026. Június 04. 10:00, csütörtök | Belföld
Macron: új korszak kezdődött Magyarországon
A Magyar-kormány megválasztásával új korszak kezdődött Magyarországon és Európa számára is új korszak kezdődött Magyarországgal
2026. Június 04. 08:30, csütörtök | Belföld
Pulics Gergely: Én és a Kopóm!
Gyermekkori szerelemből életforma – Pulics Gergely sorai
