Városlista
2026. április 4, szombat - Izidor

Hírek

2016. Május 23. 07:36, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Négynapos ülés lesz a parlamentben

Négynapos ülés lesz a parlamentben

Négynapos üléssel folytatja munkáját az Országgyűlés. A képviselők ma két órában interpellálhatják a kormányt, majd a keddi szavazásokat készíthetik elő.

A házelnök napirendi javaslata alapján az ülés 13 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amit az interpellációk és azonnali kérdések követnek. A képviselők ezután kedden elfogadni tervezett javaslatok bizottsági módosító javaslatait tárgyalják.

A parlament kedden reggel új törvényt hozhat az állami tisztviselőkről. A Miniszterelnökséget vezető Lázár János javaslatában a hatályos köztisztviselői törvénytől eltérő jogállást és az előmenetelhez kapcsolódó, sávosan emelkedő illetményrendszert javasol az állami tisztviselőknek. A tárcavezető szerint ezzel július 1-jétől 20 ezer járási hivatalban dolgozó feladata, felelőssége változik, miközben a fizetések 30-50 százalékkal emelkednek, elsősorban azoknál, akik közvetlen kapcsolatban állnak az ügyfelekkel.

Szavazás várható még a tavaly év végi párizsi klímacsúcson született megállapodás kihirdetéséről, továbbá önkormányzati és pénzügyi törvénymódosításokat is elfogadhatnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld

BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 13:00, péntek | Belföld

Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni

Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.