Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2020. Szeptember 17. 11:25, csütörtök | Helyi
Forrás: police

Ne vezessen ittasan!

Ne vezessen ittasan!

A Biztonság Hete negyedik napján az ittas járművezetés veszélyeire hívja fel a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága a járművezetők figyelmét.

Az ittas vezetés veszélyeivel minden járművezető és közlekedő tisztában van, mégis nap, mint nap megtörténik, hogy néhányan ittasan ülnek a volán mögé. A véralkoholszint emelkedésével arányosan növekszik a baleseti kockázat és annak súlyosságának foka. Alkoholfogyasztás hatására a gátlások csökkennek, a vezetők „bátrabbnak” érzik magukat, azonban ez csak a túlzott kockázatvállalást és az aktuális forgalmi-közlekedési szituáció helytelen, téves felismerését jelenti valójában. Ilyenkor hoznak rossz döntést, amit később már nem lehet helyrehozni. Tudomásul kell venni, hogy a közlekedésben mindig az az egy esély van, amit ha valaki eljátszik, emberi életeket, sorsokat, családokat dönthet romba.

Az ittasan okozott balesetek jellemzően a hétvégi időszakra és ünnepnapokra tehetők. Kapcsolódnak hozzá a baráti összejövetelek, családi események és az éjszakai szórakozás. A rendőrhatóságon túl, bárki tehet azért, hogy az ismerőse ne vezessen ittasan. Az összejövetel előtt, közösen beszéljék meg, hogy ki fog vezetni, ki lesz az, aki nem fog alkoholt fogyasztani, és magára vállalja a sofőr szerepét. Ha ez nem megoldható próbáljanak előre egyeztetni taxi szolgáltatóval, így biztosítva a jókedv utáni nyugodt hazautazást.

Fontos továbbá, hogy utasként meg kell győződni a járművezető közlekedésben való részvételének alkalmasságáról. A jogszabály nem csak az ittas vezetést rendeli büntetni, hanem a járművezetés tiltott átengedését is. Ugyanúgy kockázati tényező, ha a jármű vezetését olyan személynek engedik át, aki nincs a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban, továbbá, ha a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt van.

Soha ne vezessenek járművet, ha alkoholt fogyasztottak!

Balesetmentes közlekedést kíván a Nógrád Megyei Balesetmegelőzési Bizottság!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 30. 21:39, hétfő | Helyi

A Társadalom Csendes Összeomlása, Amiről Senki Se Beszél

Emlékszel, hogy alig pár éve még azzal riogatták az embereket, hogy túlnépesedik a Föld és nem lesz mit ennünk? Nyilván azóta még több ember él a Földön, mégis megváltozott valami.

2025. Június 20. 10:10, péntek | Helyi

Dargay Attila - 98 éve született

1927. június 20-án született és 2009 október 20-án hunyt el Dargay Attila magyar rajzfilmrendező, képregényrajzoló. Tisztelgés Dargay Attila és Nepp József munkássága előtt.

2025. Május 24. 07:28, szombat | Helyi

Az özvegyi nyugdíjra vonatkozó változás

Jövőre változás jön: ki örülhet neki, ki kevésbé. A jövő évi állami költségvetést megalapozó törvényjavaslat több, az özvegyi nyugdíjra vonatkozó változást

2025. Május 24. 07:23, szombat | Helyi

Pert vesztett az ellenzéki párt, tényleg odagurult a dollár

Pert vesztett a Jobbik, tiltott támogatást kaptak külföldről. A Magyar Nemzet arról ír, a Fővárosi Törvényszék újabb ítéletében mondta ki,