Hírek
2014. Augusztus 27. 07:00, szerda |
Helyi
Forrás: infonograd
Nagybani piac a kistérségben: Turán mindenki jól jár
A Pest megyei Tura vásártere - az önkormányzat felügyelete mellett - hétfőtől péntekig kora esténként benépesül kistermelőkkel: ilyenkor indul a piac.
A zöldség- és gyümölcstermesztéséről közismert Galga-vidéki települései mellett ma már a közeli Nógrád, Heves, Pest és Jász-Nagykun-Szolnok megyékből is érkeznek kistermelők, hogy a helyi nagybani piacon értékesítsék portékáikat. A környékbeli kereskedők, vendéglátósok közül kerül ki a vásárlók többsége, de családok is kilátogatnak a befőzési szezon idején. Szívesen jönnek ide, mert nem kell messzire menni áruért, minőségben is jobbat kapnak és nem utolsó sorban kevesebb az üzemanyag költségük. A kistérségi nagybani piacon tehát mindenki jól jár.
Kép és szöveg: H. Szabó Sándor
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 15. 15:00, péntek | Helyi
Donald Trump: fokozni kell az amerikai-kínai együttműködést
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
