Hírek
2015. Augusztus 10. 10:30, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Műszerbeszerzés és építési beruházás a salgótarjáni kórházban
Több mint 150 millió forint értékű műszerbeszerzés mellett 164 milliós építési beruházás is megvalósult a salgótarjáni Szent Lázár Megyei Kórházban
az észak-magyarországi régió rehabilitációs ellátórendszerének fejlesztését célzó projekt részeként.
Cserháti Péter miniszteri biztos, az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet főigazgatója a pénteki projektzáró rendezvényen kiemelte, hogy a rehabilitáció évtizedeken keresztül háttérbe szorult az egészségügyi intézményekben, de az utóbbi években egyre fontosabbá vált, mind több helyszínen valósítanak meg fejlesztéseket.
Hozzátette: Salgótarjánban, a nehéz gazdasági helyzetben lévő Nógrád megye székhelyén különösen fontos, hogy a stroke-on, infarktuson átesett, a nehéz fizikai munkával töltött évek után megrokkant, vagy éppen önsorsrontó életmódot folytató betegek mielőbb visszakerüljenek családjuk körébe, vagy akár a munka világába is.
A miniszteri biztos kitért arra: a munkanélküliséggel is küszködő régióban az is fontos, hogy a kórházak több száz embernek adnak munkát, illetve egy-egy nagyobb intézmény körülbelül ötszáz beszállítóval működik együtt, segítve ezzel a vállalkozásokat.
Bercsényi Lajos, az intézmény főigazgató főorvosa azt hangsúlyozta, hogy a hit, az akarat és a remény a betegek gyógyulásában meghatározó tényezők, ezért ezek szem előtt tartására kérte az orvosokat és az ápolókat.
Deme Éva osztályvezető főorvos a fejlesztésekről elmondta: multidiszciplináris szemléletű – a szakterületeket együtt kezelő – központi rehabilitációs egység jött létre, amelyben a szolgáltatások egymásra épülnek, mégis függetlenül működnek. Ez nemcsak a magas szakmai színvonalat biztosítja, hanem költséghatékony és humánerőforrás-takarékos módja is a betegellátásnak. A fizikoterápia eszközparkja kicserélődött, emellett a járóbeteg-ellátás is kiemelt szerepet kap.
A rehabilitációs ellátórendszer fejlesztése az észak-magyarországi régióban című projekt Borsod-Abaúj-Zemplén megyében hat, Hevesben kettő, Nógrádban három kórházat érint, az intézmények konzorciumi formában működnek együtt. A fejlesztések összesen csaknem 4 milliárd 674 millió forint uniós támogatással valósulhatnak meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 19:52, hétfő | Helyi
VIDEÓN - EZ A LETARTÓZTATÁS 3,6 MILLIÁRD FORINTJÁBA KERÜLT A VÁROSNAK...
Néha a rendőri intézkedések teljesen kicsúsznak a szervek irányítása alól, amikor olyan nem várt dolgok is előfordulhatnak, amelyekre még felkészülni sem lehetne.
2026. Február 04. 18:09, szerda | Helyi
VIDEÓ - Ausztrália Csendes Összeomlása
Mi történik, ha egy ország meggazdagszik anélkül, hogy valódi gazdaságot építene? Ausztrália hamarosan meg fogja tudni.
2026. Január 27. 11:16, kedd | Helyi
VIDEÓ - Salgótarjánnak biztosra kell mennie!
Nehezen megszerzett előnyünket nem adhatjuk, nem ajándékozhatjuk a bizonytalan jövőre szavazókra. Gondolhat bárki bármit a város jövőjéről, de a tényekkel szemben haladni ésszerűtlen és felelőtlen dolog.
2026. Január 25. 13:32, vasárnap | Helyi
EGY RÈGI TÖRTÉNET!
Messziről jött emberek beszélnek zöldségeket, baloldali megmondóemberek pedig ferdítik a valóságot, ezért fontosnak tartom, hogy röviden bemutassam az én történetemet.
