Hírek
2020. Április 16. 08:59, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Műholdromboló rakétával kísérletezhetett Oroszország
Moszkva műholdrombolórakéta-kísérletet hajtott végre szerda reggel – közölte este John Raymond tábornok, az amerikai űrparancsnokság vezetője.
Közleményében a tábornok leszögezte: „az Egyesült Államok készen áll és elkötelezett, hogy elrettentse az agressziót, és megvédje a nemzetet, szövetségeseinket és az Egyesült Államok érdekeit a világűrben elkövetett ellenséges cselekedetektől”.
Raymond tábornok hangsúlyozta, hogy a szerdai kísérlet bizonyíték „Oroszország álszent javaslataira a világűrben történő fegyverzetkorlátozásra, miközben egyértelműen nem áll szándékában leállítani űrfegyverkezési programját”.
Oroszország mellett az Egyesült Államok és Kína is igyekszik kiterjeszteni fegyverkezési programját a világűrre. Szakértők szerint a műholdakat megsemmisítő fegyverzetek azért is veszélyesek, mert a széthulló műholdak részei, más tárgyakkal is ütközve, lövedékként csapódhatnak be a Föld légkörébe.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
2026. Február 22. 11:00, vasárnap | Külföld
Robert Fico: ha Zelenszkij nem indítja újra az olajszállítást, az áramkivitel leállítását fogom kérni
2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld
Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.
