Hírek
2018. Július 24. 07:24, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Mintegy 140 millió forintnyi marihuánát akart átcsempészni a határon
Egy jármű alvázában mintegy 140 millió forint értékű kábítószert próbált átcsempészni egy horvát férfi a határon Drávaszabolcsnál - közölte a rendőrség a police.hu honlapon.
A 46 éves horvát állampolgár egy bosnyák járművel jelentkezett határátlépésre. A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársa a jármű átvizsgálásakor egy utólagosan kialakított üreget észlelt, amelyben - 37 csomagban - összesen 69 570 gramm mennyiségű növényi törmelék volt. A helyszínen elvégzett gyorsteszt, valamint az előzetes szakértői vélemény szerint a lefoglalt anyag marihuána, feketepiaci értéke körülbelül 140 millió forint.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai az elfogott férfit gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették, és előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 09:16, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint a Tisza, Brüsszel és Kijev titkos paktumot kötött Münchenben
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
