Hírek
2018. Június 14. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI
Mindenütt helyreállt az áramszolgáltatás a vihar után
Szerda estére mindenütt helyreállt az áramszolgáltatás azokban a térségekben, ahol az előző éjszakai vihar üzemzavart okozott - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
Korábban Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és Pest megye több településén nem volt áram.
A szolgáltatók mostanra kijavították a hibákat, mindenhol helyreállt az áramszolgáltatás - tájékoztatott az OKF szerdán késő este.
A Nemzeti Közművek korábban közölte: kétszázötven ember 100 szerelőkocsival, 60 munkagéppel dolgozott azon, hogy kijavítsák a vihar okozta hálózati károk többségét. A cég több száz munkatársa már szerdára virradó éjszaka nekilátott, hogy mielőbb felszámolja a tömeges üzemzavart, ennek köszönhetően késő délutánra az áramszolgáltatásból kiesett ügyfelek száma százezerről egy-két ezerre csökkent.
Csütörtökön a kisfeszültségű hálózaton keletkezett hibák javításával folytatódik a munka.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 16. 14:00, csütörtök | Belföld
Ferencz Orsolya: pártpolitikai kereteket meghaladó, polgári közösséget építünk
2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye
A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt
Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.
