Hírek

2023. December 10. 15:50, vasárnap | Sport
Forrás: MTI-BRÜSSZEL

Mezeifutó Eb - Hatodik a magyar vegyes váltó Brüsszelben.

A hatodik helyen zárt a Vindics-Tóth Lili, Szögi István, Wagner-Gyürkés Viktória, Palkovits István összeállítású magyar vegyes váltó a Brüsszelben rendezett mezeifutó Európa-bajnokságon.

A hazai szövetség Facebook-oldala szerint a magyarok 20:24 perces idővel teljesítették a 4x1500 méteres versenytávot, mellyel az utóbbi két évhez hasonlóan hatodikok lettek.
Az U20-as férfi csapatok versenyében a Karsai Gábor (18.), Árvai Róbert (71.), Lesták Ármin (73.), Kovács Ferenc Soma alkotta magyar együttes 162 ponttal 12. lett.
"Ez egy pokoli nehéz pálya volt, a tavalyi sem volt könnyű, de most körülbelül öt centi vastag sárrétegen kellett átverekedniük magukat a versenyzőknek" - kezdte értékelését az MTI-nek Knipl István, a középtávú-hosszútávú és gyalogló szakág vezetője, majd hozzátetette: "a vegyes váltó a tavalyi évhez hasonlóan hatodik lett, és igazából ez volt idén is a realitás."

Knipl azt is elárulta, hogy Kovács Ferenc Soma elmondása szerint csúszkált, nem érezte stabilnak magát a pályán, ezért feladta a versenyt, ami csapatvezetőként őt is meglepte.
Női egyéniben az európai szövetség honlapja szerint Böhm Lilla az 50. helyen ért célba a 61 fős mezőnyben 9000 méteren.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 06. 09:47, hétfő | Sport

Két magyar a top 50-ben a tenisz-világranglistán, Marozsán újabb karriercsúcsa

A 36. helyen álló Marozsán Fábián és az 50. Fucsovics Márton révén két magyar is tagja a top 50-nek a férfi teniszezők legfrissebb, hétfőn kiadott világranglistáján.

2024. Május 06. 07:54, hétfő | Sport

A 125 éves Ferencváros gólrekordot döntött a Debrecen ellen

A bajnok és kupadöntős Ferencváros 5-1-re legyőzte a vendég Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

2024. Május 06. 07:53, hétfő | Sport

Miami Nagydíj - Pályafutása első sikerét aratta Lando Norris

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Miami Nagydíjat, ezzel pályafutása 110. futamán az első győzelmét aratta.