Hírek
2011. Június 28. 14:41, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Mentőakció a tasmán ördögért
A tudósok nemrégiben elkezdték két tasmán ördög genomjának szekvenálását annak érdekében, hogy megmenthessék ezt a rendkívül veszélyeztetett erszényest a kihalástól. Az állatokat ugyanis az utóbbi időben egy agresszív, a pofájukat
A génállomány feltérképezése azért fontos, mert a szakemberek ezek után kiválaszthatják azokat a példányokat, amelyek a legjobb génekkel rendelkeznek, és amelyeket később érdemes lehet újra szabadon ereszteni a populáció frissítése érdekében - írja a Proceedings of the National Academy of Sciences.
Emellett kiszűrhetnék azokat az egyedeket is, amelyek kevésbé hajlamosak az évek óta az állományt tizedelő rákos megbetegedésre. Az elváltozásokat először 1996-ban észlelték egy vadon élő példány pofáján, és hamar kiderült, hogy a kinövés rosszindulatú, halálos, és egyáltalán nem egyedülálló. Éppen ellenkezőleg: villámgyorsan terjed az állatok között - 2007-re a Tasmánia északkeleti részén élő populáció 90 százaléka ebben a betegségben hullott el.
A kór megállítása érdekében kezdték el a génállomány feltérképezését: jelenleg két fertőzött egyedet vizsgálnak, és remélik, hogy hamarosan megoldást találhatnak a problémára.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
