Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2014. Március 06. 05:00, csütörtök | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Mentális betegséget okozhatnak a gyerekkori rémálmok

Mentális betegséget okozhatnak a gyerekkori rémálmok

Felnőttkori pszichotikus vagy mentális zavart jelezhetnek előre a gyakori, gyermekkori rémálmok - állapították meg brit kutatók, akiknek tanulmányáról a BBC számol be. Egy elmélet szerint ennek oka, hogy az éjszakai félelem miatt nehezebben tudják megkülönbözteti a valóságot az álomtól.

A vizsgálat keretében 6800 gyereket követtek nyomon 12 éves korukig. Ennek során a szülőket rendszeresen megkérdezték gyerekük alvási szokásairól és arról, hogy tapasztaltak-e rémálmokat, egyéb alvási problémákat. A tanulmány végén pedig pszichotikus teszteken vettek részt a gyerekek, amelynek keretében a szakemberek a hallucinációs vagy téveszmés tünetek jelenlétére voltak kíváncsiak.

A tanulmány kimutatta, hogy a gyerekek mindegyike tapasztalt valamikor rémálmot, de 37 százalékuk rendszeres, éveken át tartó rémálmokról számolt be. A szerzők megállapították, hogy a tartós ideig jelentkező rémálmok és az éjszakai rettegés megnöveli a mentális betegségek kialakulásának kockázatát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 07:51, szerda | Életmód

Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy

Nyolc év után ismét Magyarországon ad koncertet a The Prodigy. Az elektronikus zene történetének egyik legnagyobb hatású formációja július 4-én a SopronFest színpadán tér vissza a magyar közönség elé

2025. December 16. 19:40, kedd | Életmód

A Mozdulj! Közhasznú Egyesület „Afrika Budapesten” címmel tartott divatbemutatót

„Afrika Budapesten” címmel integrált divatbemutatót tartottak advent harmadik vasárnapján Budapesten, a Mozdulj!

2025. December 16. 07:04, kedd | Életmód

Kapu Tibor kutatóűrhajós címzetes egyetemi docensi címet kapott a Debreceni Egyetemen

Címzetes egyetemi docensi címet adományozott Kapu Tibor kutatóűrhajósnak a Debreceni Egyetem (DE) mezőgazdaság-, élelmiszertudományi és környezetgazdálkodási kara

2025. December 15. 07:43, hétfő | Életmód

Folytatódik a borult, párás időjárás a jövő héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb, de jellemzően borult, párás, ködös időjárás a héten is, de elsősorban a hét elején kisebb körzetekben felszakadozhat a felhőzet.