Városlista
2026. június 5, péntek - Fatime

Hírek

2013. Február 13. 12:00, szerda | Helyi
Forrás: infonograd/MTI

Megyénkben volt a legkevesebb álláshirdetés

Megyénkben volt a legkevesebb álláshirdetés

Tavaly 9 százalékkal kevesebb álláshirdetés jelent meg a Workania internetes oldalon, mint egy évvel korábban.

Közben az álláskeresők száma éves szinten 17 százalékkal emelkedett - derül ki a Workania összesítéséből, amelyet kedden juttatott el az MTI-nek.
Tavaly a munkaadók a nyár előtt voltak a legaktívabbak: a legtöbb állást - az egész éves ajánlatok 11-11 százalékát - ugyanis májusban, illetve júniusban hirdették meg, a legkevesebbet - az egész évben közzétett állások 6 százalékát - pedig az év végi hajrá alatt, decemberben.
Az álláskeresők viszont év elején voltak aktívabbak, így 11,5 százalékuk januárban kívánt elhelyezkedni, 10,5 százalék pedig szeptemberben, illetve októberben csatolta önéletrajzát az oldal adatbázisába.
A legkisebb mozgás az álláskeresőknél is decemberben volt: csupán 5 százalékuk próbált ekkortájt elhelyezkedni az internetes állásportál összesítése szerint.
Tavaly az álláshirdetések közel harmada budapesti munkalehetőséget kínált, 12 százalékukat pedig Győr-Moson-Sopron megyében hirdették meg. A harmadik legtöbb állást kínáló országrész Pest megye volt az éves "termés" 11 százalékával -, majd Fejér megye következik 4, illetve Csongrád megye 3 százalékkal.
Komárom-Esztergom megye 2011-hez képest tavaly erősen visszaesett, hiszen ebben a régióban csupán az egész évi álláshirdetés alig 2 százaléka jelent meg. Vas megye is erősen visszaesett, 2,5 százalékról 1,5 százalékra.
A legkevesebb álláshirdetést Békés, Nógrád illetve Tolna megyében tették közzé.
A Workania önéletrajz-adatbázisa alapján az álláskeresők is a kínálathoz igazodnak: a legtöbbjük, 26 százalékuk ugyanis a fővárosban próbál elhelyezkedni, 10 százalékuk Pest megyében, 6 százalék Győr-Moson-Sopron megyében, 4 százalék pedig Fejér megyében keres munkát. Több, mint 3 százaléka az álláskeresőknek Csongrád, Bács-Kiskun, Hajdú-Bihar, Borsod-Abaúj-Zemplén, valamint Komárom-Esztergom megyében szeretett volna dolgozni.
Az interneten található álláshirdetések 15 százaléka az értékesítés-kereskedelem, 12 százalék az információs technológiák, 8 százalék a közgazdaság, pénzügyek, könyvelés, 7-7 százalék pedig az adminisztráció, valamint a gépipar területére szólt 2012-ben.
Az álláskeresők legnagyobb része szintén hasonló területen dolgozna: az értékesítés-kereskedelem az önéletrajzok 12 százalékában, az adminisztráció 11 százalékban, a segédmunka pedig 10 százaléknál szerepel. A gyártás-termelés területén az álláskeresők 8 százaléka dolgozna, majd a szállítmányozás-logisztika, valamint az idegenforgalom és vendéglátóipar következik 7-7 százalékkal.

Címkék: álláskeresés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.