Hírek
2023. Szeptember 29. 10:00, péntek |
Belföld
Forrás: MTI/GFM-COMMBA SÁNDOR
Megvédtük a munkahelyeket, augusztusban 12 ezer fővel dolgoztak többen!
![Megvédtük a munkahelyeket, augusztusban 12 ezer fővel dolgoztak többen!](/external/image_cache/b/8/a/b8abf98912f319a2aaa0508e8972ab85.jpg)
A magyar gazdaság és a magyar munkaerőpiac válságálló, hiszen a háború és az elhibázott szankciók sújtotta nehéz gazdasági helyzetben is tovább nőtt a foglalkoztatottak száma - kommentálta a legfrissebb adatokat.
Közleményében Czomba Sándor, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai szerint 2023 augusztusában 4 millió 709 ezer fő dolgozott, ami 12 ezerrel több, mint egy évvel korábban, miközben a munkanélküliség az EU-ban a hetedik legalacsonyabb.
Czomba Sándor kiemelte, hogy "mára 1 millióval dolgoznak többen, mint a dollárbaloldal kormányzása idején. Ezt az eredményt meg kell őrizni és továbbra is meg kell védeni a családokat és a munkahelyeket a szankciók káros hatásaitól. Éppen ezért 2023 az infláció csökkentésének éve, 2024 pedig a gazdasági növekedésé lesz".
A kormány a szankciós infláció ellen többek közt az online árfigyelővel és a kötelező akciózással küzd, míg a gazdasági növekedést Baross Gábor programokon, a Széchenyi Kártya programon keresztül és a kamatstoppal támogatja. Az intézkedések működnek: a szankciós élelmiszerinfláció már megfeleződött, a gazdaságfejlesztési programok pedig 1,5 százalékponttal járulnak hozzá a növekedéshez.
A kormány intézkedéseinek köszönhetően a fogyasztás vissza fog pattanni, miközben tovább folytatódik a termelés és a beruházások növekedése, a külföldi működő tőke beáramlása, valamint fennmarad az export dinamikus bővülése is, amely hozzájárul a gazdasági növekedés gyors helyreállásához - fogalmazott az államtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 09. 09:51, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai
A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:
2025. Február 09. 09:50, vasárnap | Belföld
MOHU: a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros
A hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros – közölte a MOHU szombaton az MTI-vel.
2025. Február 09. 09:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: tegnap mi voltunk az eretnekek, ma mi vagyunk a mainstream
Tegnap mi voltunk az eretnekek, ma mi vagyunk a mainstream. Tegnap azt mondták, mi vagyunk a múlt, ma már mindenki látja, hogy mi vagyunk a jövő.
2025. Február 09. 09:42, vasárnap | Belföld
Újabb épületek születtek újjá a Budai Várban
Újabb állomásához ért a Budai Vár újjáépítését célzó Hauszmann program - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) pénteken az MTI-vel.