Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2017. Július 21. 05:00, péntek | Külföld
Forrás: mti

Megépülhet az első hyperloop pálya az Egyesült Államokban

Megépülhet az első hyperloop pálya az Egyesült Államokban

Egy lépéssel közelebb került Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója az első vákuumcsatornás mágnesvonat (hyperloop) pálya kiépítéséhez.

Elon Musk csütörtökön twitter üzenetben jelentette be, hogy "szóbeli kormányzati jóváhagyást" kapott a Washington D.C. és New York közötti hyperloop pálya megépítéséhez, bár azt nem közölte, hogy pontosan kitől.

"Most kaptam szóbeli beleegyezést arra, hogy a Boring Co. megépíthesse a New York - Philadelphia - Baltimore - Washington D.C. hyperloop pályát. A menetidő New York és Washington központjai között 29 perc lesz" - adta tudtul Elon Musk egy tömör twitter üzenetben.

A Tesla vezérigazgatója által a távolsági tömegközlekedés forradalmasítására szánt hyperloop technológia vákuumcsatornában közlekedteti nagy sebességgel a mágnesesen lebegtetett szerelvényeket. Elon Musk nemrégiben hozta létre Boring Co. vállalatát hyperloop alagutak fúrására.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld

Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát

Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.

2026. Február 21. 15:00, szombat | Külföld

Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.

2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld

Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere

Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.