Hírek
2022. Június 25. 07:43, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Medvét láttak a Bükkben
Medvét észleltek a Bükkben a napokban, az állatot egy vadkamera is rögzítette.
Az Egererdő Erdészeti Zrt. pénteken a Facebook-oldalán tudatta, hogy csütörtökön hajnalban a Pes-kő közelében kihelyezett vadkamera egy európai barna medve képét rögzítette.
Az erdőgazdaság a medve észleléséről tájékoztatta az környék önkormányzatait, illetve a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságát.
Arra hívták fel a figyelmet, hogy az erdőlátogatók az ilyenkor ajánlott viselkedési szabályokról a nemzeti park tájékoztatójában bővebben olvashatnak.
Az erdőgazdaság dolgozói a nemzeti park kollégáival együttműködve folyamatosan figyelik a területet. Ha ismét észlelik a medvét, arról tájékoztatják a lakosságot - közölte a Heves megyei erdészet.
Egy hónapja a Pest megyei Acsa határában észleltek egy barna medvét. Akkor a Pilisi Parkerdő és a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságának szakemberei azt javasolták, hogy senki ne közelítse meg az állatot, kerülni kell a hirtelen mozdulatokat és a szemkontaktust, lassan mozogva tanácsos a helyszínt elhagyni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld
BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.
