Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2011. December 02. 08:08, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Íme a szárazság egyértelmű nyertese

Íme a szárazság egyértelmű nyertese

A nyúl egyértelműen profitál a szélsőségesen száraz őszből.

Klaus Lachenmaier, a baden-württembergi tartományi vadászszövetség vadbiológusa szerint a felszínen élő nyúl számára annál jobb, minél szárazabb az ősz. A nedves időjárás ugyanis megviseli az állatot, legyengíti, így csökkenti a betegségekkel szembeni ellenállását. Ez alapján idén remek formában kezdhetik a telet a nyulak.

A többi vad számára is ideálisak a körülmények. A tölgyesek és bükkösök is remek állapotban vannak, így a szarvasok és vaddisznók a tölgy- és bükkmakkok révén vastag téli zsírréteget növeszthetnek a hideg ellen.

Bár időközben a talaj kőkeménnyé vált, amelyet például a vaddisznók kevésbé kedvelnek, elegendő táplálékot találnak a felszínen is, így nem kell a földet túrniuk.

Címkék: Nyúl, szárazság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére