Hírek
2023. Október 15. 17:00, vasárnap |
Helyi sport
Forrás: BUDAPEST
Marozsán Fábián mégis elindul a jövő héten Antwerpenben.
A korábbi tervekkel ellentétben elindul a jövő heti, antwerpeni keménypályás tenisztornán Marozsán Fábián.
A héten Sanghajban negyeddöntős játékos eredeti menetrendje szerint egy hetet Budapesten töltött volna, és csak egy héttel később versenyzett volna Bázelben.
"Egyelőre próbálom felfogni, hogy milyen mérkőzéseket nyertem Kínában" - nyilatkozta az M1 aktuális csatornának. - "Óriási dolog, hogy két meccset is tudtam játszani a centerpályán, és olyan ellenfelet vertem meg, mint Casper Ruud. A keleti világ nem igazán áll közel az ízlésemhez, de kellemes csalódás volt az egész ázsiai túra. Utána kicsit együtt tudtam lenni a családdal, ma van az első itthoni edzésem, de este már repülünk is ki Antwerpenbe, ami egy bónusz, mert egyáltalán nem számítottam rá."
A világranglistán jelenleg 91., de hétfőtől már top 70-es játékos közölte, a helyén kezeli a helyezését, és még előrébb kell jutnia ahhoz, hogy challengerek helyett stabilan csak az ATP Touron versenyezzen. Most még a határon van, mivel kell játszania challengereket, ATP selejtezőket és néha ATP-főtáblákat is.
"A januári Australian Openig az a cél, hogy bennmaradjak a 100-ban, és meglegyen a melbourne-i főtábla, ez most talán sikerült. Tervezem, hogy ha megengedhetem magamnak, akkor plusz egy emberrel utazom majd, aki lehet fiziós, masszőr vagy kondiedző."
A párizsi játékokról szólva elmondta, az utóbbi időben már motoszkál a fejemben az olimpia, és bár a teniszben nem ez a legfontosabb, azért nagy dolog lenne neki is és Magyarországnak is, ha képviselhetné jövőre a hazáját.
Edzője, Balázs György azzal kezdte, hogy semennyire nem dolgozták még fel a sanghaji sikereket.
"Leszálltunk a repülőről, elindultunk külön haza, de tíz perc múlva már csörgött a telefonom, és Fábi mondta, hogy valószínűleg felfér az antwerpeni főtáblára. Felállítottunk egy tervet, pénteken pihent, tegnap futott-kondizott, ma edzés, este pedig irány Belgium. Így aztán nem volt ünneplés, pihenés és barátokkal találkozás sem" - jelentette ki a tréner.
A korábbi top 100-as Balázs Attila bátyja kifejtette, nagyjából öt hónapja dolgoznak együtt Marozsánnal, akinek a lábmunkájára nagyon "ráfeküdtek", emellett egy kicsit a röptéjére és a nyesésekre is. De úgy érzi, az egész stáb csapatmunkája az, amivel tanítványa fegyelmezettebb és magabiztosabb lett, ezzel 5-10 százalékot talán hozzá tudtak tenni a teljesítményéhez.
"Bízom benne, hogy Antwerpenben keddi kezdést kapunk a perui Juan Pablo Varillas ellen, de persze előfordulhat, hogy már holnap délben játszik Fábi. A sorsolást jónak gondolom, Varillasnak salakról vannak jobb eredményei, 65. a ranglistán, és nagyjából már feltérképeztük. Ha Fábi nyer, örülünk, de ha nem, akkor is megpróbáltuk, igazából ez most egy ajándék, hogy főtáblás lett. Megyünk előre, és várjuk, hogy mi sül ki belőle" - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek
Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden
A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.
2026. Január 30. 08:00, péntek | Életmód
Szép új világ: Humanoid robotok gyártásába kezd a Tesla
Két autómodell gyártását is leállítja a Tesla, hogy azok gyártosorait átalakítva humanoid robotokat gyártson. Évente akár 1 millió Optimus robot készülhet.
2026. Január 30. 07:07, péntek | Kék hírek
Kábítószer és alkohol hatása alatt állt a Romániában súlyos balesetet szenvedett görög kisbusz vezetője
Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Romániában balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét - közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
