Hírek
2016. Február 25. 10:30, csütörtök |
Helyi
Forrás: katasztrófavédelem
Már sehol nincs árvízvédelmi készültség Nógrád megyében
Folyamatosan apadnak a vízfolyások Nógrád megyében, ennek köszönhetően mindenhol visszavonták az elsőfokú árvízvédelmi készültséget.
Mind az Ipoly, mind a Zagyva mentén megszűntek a korábban elrendelt készültségek, ez utóbbin a Mátraverebélyi víztározónál volt korábban elsőfokú árvízvédelmi készültség a Zagyván folytatott vízkormányzás miatt. Az Ipoly mentén Nógrádszakálnál, Balassagyarmaton, Dejtáron, Ipolyvecén, Hontnál és Ipolytarnócnál is visszavonták az elsőfokú árvízvédelmi készültséget, így jelenleg már csak a belvíz okoz problémát Nógrád megyében – Balassagyarmaton ugyanis pénteken 18:00-tól van érvényben a másodfokú belvízvédelmi készültség. A probléma, hogy az Ipoly magas vízállása miatt a város csapadékvíz-elvezető rendszere nem tudja eljuttatni a felgyülemlett csapadékot a folyóba, ezért péntek óta folyamatosan átemelő szivattyúval emelik át a belterületen összegyűlt csapadékvizet az Ipolyba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 18. 08:46, csütörtök | Helyi
Videón - Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
Ahogy Becsó Zsolt is mondja: ha nyugalomra, gyönyörű túraútvonalakra és valódi értékekre vágysz, Nógrád megyébe kell jönnöd! Nézd meg a teljes beszélgetést!
2025. December 17. 09:41, szerda | Helyi
Salgótarján ébred - Adjuk az új város képeit, várjuk a véleményeket!
Salgótarján városközpont rehabilitációja építészeti tervpályázat 1. díj. A városközpont rehabilitáció hosszútávú célja, hogy élhető városközpont alakuljon ki Salgótarjánban. A cikk végén várjuk a véleményét.
