Hírek
2016. Január 10. 07:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Már néhány év alatt súlyosan roncsolja az ereket a dohányzás
Már néhány évnyi dohányzás után is kimutatható a nyaki ütőér falának megvastagodása - mondta Csiba László, a Magyar Neurológiai Társaság elnöke szombaton az M1 aktuális csatorna műsorában.
Az elnök, akit a Szívvel a stroke ellen elnevezésű kampány kapcsán szólaltattak meg, elmondta azt is: azoknál, akik abbahagyják a dohányzást, már egy év után kimutatható a javulás.
Szólt arról is, hogy Magyarországon körülbelül szekszárdnyi ember szenved el stroke-ot, vagyis szélütést minden évben, ezek 10-15 százalékánál a problémát valamilyen szíveredetű betegség okozza.
A szívbetegségek okai között megemlítette a magas testsúlyt és a cukorbetegséget is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
