Városlista
2026. április 25, szombat - Márk

Hírek

2011. December 16. 14:20, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Már csecsemőkorban eldől, hogyan fogunk felnőttként szeretni

Már csecsemőkorban eldől, hogyan fogunk felnőttként szeretni

A pszichológusok szerint már jóval korábban eldől, hogy felnőttként hogyan fogunk szeretni, és hogy képesek leszünk-e megoldani konfliktusainkat szeretteinkkel vagy éppen bízni bennük.

A friss adatok szerint ugyanis mindez attól függ, hogy az első 12-18 hónapban milyen a kapcsolata a babának az édesanyjával.

A tapasztalatok szerint az élet első 12-18 hónapja meghatározó abból a szempontból, hogy 20 évvel később hogyan alakulnak majd a szerelmi kapcsolataink. Ilyenkor ugyanis kódolva olyan tapasztalatokat szerzünk, amelyek egész életünket végigkísérik - mondta Jeffrey A. Simpson, a tanulmány szerzője.

Ezeken a csecsemőkori beidegződéseken pedig nagyon nehéz változtatni - egyes speciális módszerek és terápiák ugyan hozhatnak némi javulást zátonyra futott kapcsolatainkban, a korai negatív tapasztalatok azonban folyamatosan képesek megerősíteni önmagukat, ami miatt például képtelenek lehetünk megbízni egy másik emberben - írja a Current Directions in Psychological Science.

A pszichológusok jelenleg azon dolgoznak, hogy olyan terápiás módszereket dolgozzanak ki, amelyekkel sikeresen átírhatóak a negatív tapasztalatok. Ezeknek köszönhetően reményeik szerint kitörölhetőek vagy átalakíthatóak lesznek azok a negatív beidegződések, amelyek életük első évében érte a betegeket, és így jelentősen javulhat életminőségük is.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.