Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2026. Április 29. 09:00, szerda | Életmód
Forrás: MTI

Május 4-én kezdődnek az érettségi vizsgák

Május 4-én kezdődnek az érettségi vizsgák

Május 4-én a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar mint idegen nyelv tárgyak írásbeli vizsgáival megkezdődik a 2025/2026-os tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka - közölte az Oktatási Hivatal kedden az MTI-vel.

Mint írták, a következő hetekben 1170 helyszínen várhatóan több mint 148 ezren érettségiznek majd.

Az írásbeli vizsgákat május 4. és 22. között rendezik meg.
Elsőként a magyar nyelv és irodalom vizsgákra kerül sor: ebből a tárgyból középszinten 76 109, emelt szinten pedig 2417 tanuló vizsgázik majd.

Az egy nappal későbbi matematika érettségin középszinten 71 599-en, emelt szinten 8264-en vizsgáznak, míg május 6-án történelemből középszinten 71 504, emelt szinten 8273 diák tesz majd vizsgát.

Ezután következnek az idegen nyelvi vizsgák: május 7-én angol nyelvből középszinten 47 082-en, emelt szinten 29 084-en; május 8-án német nyelvből középszinten 10 154-en, emelt szinten 3041-en érettségiznek.

Az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint a végzős tanulók 57,7 százaléka tesz majd rendes érettségi vizsgát.
A már érettségi bizonyítvánnyal rendelkezők 1,5 százaléka ismétlő vagy kiegészítő vizsgára jelentkezett.

Előrehozott vizsgát a diákok 35,3 százaléka, szintemelőt 4,5 százalékuk, míg pótló és a javító vizsgát egy százalékuk tesz majd.

Az emelt szintű szóbeli vizsgák június 3. és 10., a középszintű szóbelik június 15. és július 1. között lesznek - közölte a hivatal .

Címkék: érettségi, oktatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 15:00, csütörtök | Életmód

Egy ember észlelt csak ágyipoloska-csípéseket magán a veszprémi kórházban

Egy ember észlelt csak ágyipoloska-csípéseket magán a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórházban

2026. Július 15. 17:00, szerda | Életmód

MTA podcast: egyre hosszabb hőhullámok és hevesebb esők alakítják át Magyarország éghajlatát

A klímaváltozás már egyértelműen látható a magyarországi mérési adatokban: a nyarak és a telek melegszenek, a hőhullámok pedig egyre gyakoribbak, hosszabbak és intenzívebbek.

2026. Július 15. 16:00, szerda | Életmód

Mintegy hatvan alkotás a megújult Veszprém-Balaton Filmpikniken

A Veszprém-Balaton Filmpikniken mintegy hatvan filmalkotás lesz látható augusztus végén; a filmfesztivál idén megújult koncepcióval várja a közönséget Veszprémben és Balatonfüreden.

2026. Július 15. 14:00, szerda | Életmód

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

Az augusztus 20-i rendezvénysorozat a korábban tervezett költségvetés kevesebb mint egyharmadából, egyszerűbb, racionálisabb és költséghatékonyabb szervezési keretek között lesz lebonyolítva