Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2024. Április 18. 14:29, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban

Magyarországon nőtt a második legnagyobb arányban a tisztán elektromos autók értékesítése márciusban - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) csütörtökön a Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.

Kifejtették, az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete (ACEA) adatgyűjtése szerint a múlt hónapban mintegy 80 százalékkal több tisztán elektromos autót adtak el hazánkban, mint tavaly márciusban. Az uniós tagállamok mellett az Egyesült Királyságra, Izlandra, Norvégiára és Svájcra kiterjedő összegzés a 31 ország közül mindössze tíznél jelez növekedést ebben a mutatóban. A kis darabszám mellett bekövetkezett 128 százalékos ciprusi bővülés után a magyar adat a második legmagasabb.

A tiszta és csendes járművek iránti hazai keresletet a vállalatok számára februárban megnyitott támogatási program élénkíti. A felpörgő értékesítés döntő részben járult hozzá ahhoz, hogy Magyarországon az összes gépjárműeladás is nőtt márciusban, 12 százalékkal. Az európai országok közül ebben az összevetésben mindössze hat neve mellett szerepel pozitív adat, a többieknél csökkenést jelez a statisztika. A magyar mutató a 29 százalékos bolgár mögött itt is a második legkedvezőbb - emelték ki.

A hazai gyarapodás, a kizárólag elektromos járművek első negyedéves értékesítését vizsgálva is, az európai élmezőnybe tartozik. A 2024 első három hónapjára kimutatott 38 százalékos bővülés a negyedik legnagyobb - ismertették.

Hangsúlyozták, a jövő a zöldenergiáé. A kormány 30 milliárd forintos keretösszegű pályázattal segíti a cégeket az elektromos járművek beszerzésében. Mostanáig 2577 vállalkozás igényelt összesen 12,2 milliárd forintot 3147 gépkocsi megvásárlásához. A támogatás hatására februárban és márciusban is rekordszámú járművet helyeztek forgalomba zöld rendszámmal.

Hamarosan érkezik a folytatás, a közeljövőben megjelenik a flottaszolgáltatóknak szóló hitelprogram. A közlekedés zöldítése érdemben elősegíti a klímavállalások teljesítését, az elektromos járművek térnyerésével csökken a közúti forgalom okozta levegőszennyezés és zajterhelés - olvasható a minisztérium Facebook bejegyzésében.

Címkék: elektromos autó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.