Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2021. Március 29. 08:03, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Magyarország az első helyre került az EU-ban az átoltottságban

Magyarország az első helyre került az EU-ban az átoltottságban

Magyarország az első helyre került az Európai Unióban a koronavírus elleni átoltottságban, megelőzve Máltát - derült ki az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) vasárnapi összesítéséből.

Az ECDC honlapján olvasható adatok szerint Magyaroroszágon a lakosság 21,6 százaléka kapta meg valamelyik koronavírus elleni vakcina legalább első adagját, míg a második adagot a felnőtt lakosság 6,6 százalékának adták be.

A második helyen van a valamivel több mint félmillió lakosú Málta (21,5/9,5 százalék), majd után az 5,5 milliós Finnország (17,5/2) és az 1,3 milliós Észtország (16,5/5,4) következik.

A sort Bulgária és Lettország zárja, ahol a felnőtt lakosság 6 és 5,4 százaléka kapta meg első oltását.

Az ECDC összesítése szerint az Európai Unió lakosságának 12,3 százaléka kapta meg valamelyik oltóanyag legalább első adagját vasárnapig bezárólag.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld

Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent

A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.