Hírek
2022. Február 18. 12:07, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Magyar-szlovén csúcstalálkozó lesz hétfőn Lendván
Jövő hétfőn magyar-szlovén miniszterelnöki találkozóra kerül sor Lendván, ahol a két kormányfő, Orbán Viktor és Janez Janąa aláírja a Mura- és a Rábavidék fejlesztését előirányzó közös alapról szóló megállapodást
- erősítette meg az MTI-nek a szlovéniai sajtóhíreket Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője pénteken.
A sajtófőnök közlése szerint a tárgyalások valamint az aláírási ceremónia után a két miniszterelnök sajtótájékoztatót tart.
A Večer napilap nem hivatalos információira hivatkozva az STA szlovén állami hírügynökség beszámolt Orbán Viktor magyar miniszterelnök február 21-ére, hétfőre, Szlovéniába tervezett látogatásáról, melynek során Lendván találkozik Janez Janąa szlovén miniszterelnökkel, és várhatóan újabb gazdasági együttműködésről szóló megállapodást írnak alá, továbbá a választásokról is egyeztetnek.
A hír utal arra is, hogy a magyar miniszterelnök számára fontosak a térségben élő magyar szavazók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld
BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.
