Hírek

2024. Július 21. 09:45, vasárnap | Helyi sport
Forrás: MTI-HUNGARORING MOGYORÓD

Magyar Nagydíj - Colov rajt-cél győzelme a Forma-3-asoknál.

A bolgár Nikola Colov rajt-cél győzelmet aratott vasárnap a hungaroringi Magyar Nagydíj Forma-3-as főversenyén.

A 17 éves, az Alpine Akadémia csapatával versenyző Colov a második helyről rajtolt a 23 körös futamon, de már az első kanyarban a pole pozíciós holland Laurens van Hoepen elé került, s a korai előzést kihasználva meg is nyerte a mogyoródi viadalt. Colovnak ez volt az idei harmadik sikere.
A dobogó harmadik fokára a mexikói Noel León állhatott fel, mivel a harmadik rajtkockából induló olasz Leonardo Fornaroli a start után rossz előzési irányt választott, s miután a pálya belső íve felé húzva az előtte haladók "lezárták" az utat, közép-amerikai riválisa körbe tudta autózni őt az első kanyarban.
A vb-pontverseny dobogósai - az olasz Gabriele Mini, illetve az egyaránt brit Luke Browning és Arvid Lindblad - közül senki nem szerzett pontot Mogyoródon.