2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

2023. December 06. 16:00, szerda | Sport
Forrás: MTI-TARTU

Magyar Európa-bajnoki cím erőemelésben!

Enahoro Asein személyében magyar Európa-bajnokot avattak az erőemelők 83 kilogrammos kategóriájában az észtországi Tartuban zajló kontinensbajnokságon - tudatta hírlevelében a hazai sportági szövetség

A nigériai születésű versenyző - saját rekordját megjavítva - 380 kilogrammos világcsúccsal nemcsak a fogásnemi aranyérmet érdemelte ki felhúzásban, hanem 812,5 kilós teljesítménnyel az összetett Eb-aranyat is megszerezte. Ilyenre legutóbb 19 évvel ezelőtt volt példa, akkor Árvai István a csehországi Nymburkban győzött.
Asein korábbi, 370,5 kilogrammos csúcsát az idei máltai világbajnokságon állította fel. A klasszis erőemelő a 380 kilogrammos felhúzása mellett 277,5 kilóval guggolt és 155 kilogrammal zárta a fekvenyomást.
"Régóta vártunk erre a győzelemre. Enahoro Asein kivételes tehetség, és nagyon eltökélt. Fantasztikus mennyiségű edzésmunkát tud végezni. Tartuban is nagyot versenyzett, ezzel ismét bizonyította, hogy megkérdőjelezhetetlenül ő a világ legjobbja felhúzásban. Sikersorozata az egész sportágnak erőt adhat itthon" - összegzett Berke Lóránd, a Magyar Erőemelő Szövetség elnöke.
A szombatig tartó tartui Eb-n nyolcfős magyar válogatott szerepel.

2024. Május 18. 11:00, szombat | Sport

RÖVIDHÍR!

3x3-as olimpiai selejtező - Győzött a férfi válogatott, szombaton dől el a továbbjutás

2024. Május 16. 07:55, csütörtök | Sport

MOL Magyar Kupa - A Paks történelmi diadala

A Paks hosszabbításban 2-0-ra legyőzte a bajnok Ferencvárost a labdarúgó MOL Magyar Kupa Puskás Arénában rendezett szerdai döntőjében.

2024. Május 15. 07:49, szerda | Sport

MOL Magyar Kupa - Az FTC a duplázásért, a Paks a történelmi sikerért hajt

A Ferencváros a duplázásért, míg a Paks története legnagyobb sikeréért küzd a labdarúgó MOL Magyar Kupa szerdai döntőjében.

2024. Május 14. 15:04, kedd | Sport

EURO-2024 - Rossi kihirdette 26 fős keretét

Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette 26 fős keretét a németországi labdarúgó Európa-bajnokságra, illetve öt tartalékot jelölt meg.