2024. július 17, szerda - Endre, Elek

2024. Május 20. 08:21, hétfő | Helyi sport
Forrás: MTI-BUDAPEST TEREPFUTÁS

Magyar és romániai futó nyerte a 111 kilométeres hegyi ultramaratont.

Dittrich András, a tavalyi ezüstérmes és tavalyelőtti bronzérmes nyerte a 111 kilométeres Salomon Ultra-Trail Hungary ultratávú terepfutó versenyt vasárnap.

A győztes 11 óra 06 perc 29 másodperc alatt teljesítette a távot, melyet 4200 méteres szintkülönbség, a Pilis és a Visegrádi-hegység csúcsai nehezítettek.

A dobogó második fokára a szlovák Tomasz Kik (11:31:53), a harmadikra a cseh Tomás Stverák (11:58:58) állhatott fel.
A nők között elsőként a romániai Fazakas Bíborka-Krisztina ért a szentendrei célba 12 óra 58 perc 30 másodperces idővel a szentendrei célba, őt követte a magyar Tangl Eszter Judit (14:21:30) és Arany Enikő (14:34:06).
A pünkösdvasárnap 0 órakor a szentendrei Duna-parton rajtolt ultrafutó terepversenyt nyolcadik alkalommal rendezte meg a terepfutás.hu. A 4200 méter szintemelkedésű leghosszabb táv szintideje 20 óra volt, Dobogókő, Pilisszentlélek, Pilismarót, Dömös, a Prédikálószék, Lepence, Pilisszentlászló és Visegrád érintésével, mind a kilenc ellenőrző ponton áthaladva kellett a futóknak visszatérniük Szentendrére.

Idén a kétnapos verseny hat távjára a novembertől április végéig tartó regisztrációs időszakban 34 országból összesen több mint 1500 futó, köztük 338 külföldi nevezett.

2024. Július 16. 11:50, kedd | Helyi sport

Magyar Nagydíj - Motoros mentő és autómentő is szolgálatban lesz a hétvégén az M3-as autópályán.

Motoros mentő és autómentő is szolgálatban lesz a Forma 1-es versenyhétvégén az M3-as autópályán - közölte a MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.

2024. Július 16. 11:21, kedd | Helyi sport

EURO-2024 - A teljes televíziós piac idei dobogós műsora lett az Eb-döntő az M4 Sport közvetítésében.

A labdarúgó Európa-bajnokság vasárnapi fináléja, a Spanyolország-Anglia találkozó az előző döntő eredményeihez hasonlóan kiemelkedő nézettséget ért el Magyarországon: a nézők közel 40 százaléka választotta az M4 Sportot.

2024. Július 16. 09:29, kedd | Helyi sport

Magyar Nagydíj - Telt ház lesz vasárnap, ismét Herendi porcelánt kapnak a dobogósok.

A vasárnapra szóló jegyek már januárban elfogytak, így biztosan telt ház lesz a verseny napján a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíjon.

2024. Július 16. 07:55, kedd | Helyi sport

Párizs 2024 - Kedden lesz az olimpia nyitóünnepségének főpróbája.

Kedden tartják meg a párizsi olimpia Szajna-parti nyitóünnepségének elhalasztott főpróbáját közölte a francia sportminisztérium.